Operator Orange we współpracy z Alcatelem przygotował phablet Nura

Orange jest jednym z operatorów telefonii komórkowej, który postanowił wydać urządzenia mobilne sygnowane własnym logo we współpracy z inną firmą. Niedługo do sprzedaży trafi nowy phablet z logo Orange na obudowie o nazwie Nura. Produkcją ogromnego telefonu zjamie się Alcatel.

Sieć komórkowa Orange pokazała zaprezentowała nowe urządzenie mobilne, które zostanie dołączone do oferty na wybranych rynkach, w których operator prowadzi działalność. Orange Nura to sporej wielkości phablet, który został wyprodukowany przez Alcatela i ma być oferowany w atrakcyjnej cenie.

Alcatel przygotował dla Orange'a urządzenie o ekranie z przekątną o długości 5,5 cala. Wyświetlacz urządzenia ma rozdzielczość HD, czyli 1280 na 720 pikseli. Orange Nura będzie urządzeniem ze średniej półki wydajnościowej. Producent zdecydował się na zamówienie operatora Orange wykorzystać w nim procesor firmy Qualcomm.

Orange Nura, czyli 5,5-calowy phablet od pomarańczowego operatora

Orange Nura, czyli 5,5-calowy phablet od pomarańczowego operatora

Wybrany model to Snapdragon 400 wykorzystujący cztery rdzenie taktowane zegarem 1,2 GHz. W specyfikacji znalazł się też 1 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika. W phablecie Orange Nura będzie można rozszerzyć pamięć z wykorzystaniem kart microSD.

Za zdjęcia i wideorozmowy będą odpowiadać aparaty 8 Mpix i 2 Mpix. Specyfikację dopełnia akumulator 3100 mAh i moduł łączności LTE. Orange zdecydował się wgrać na urządzenie system operacyjny Android w wersji 4.4.2 KitKat i wycenił phablet na 189 euro. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy i kiedy Nura trafi do Polski.

źródło: tablet-news.com