Operator sieci Plus nabijał nas w butelkę. Zapłaci 1.86 mln zł kary

Wydana w 2011 roku decyzja Prezes UOKiK nakładająca karę finansową na operatora Plusa za wprowadzanie konsumentów w błąd została podtrzymana.

W 2009 roku operator sieci Plus reklamując ofertę "Rarka w MixPlusie" posługiwał się hasłem "29 groszy za minutę do wszystkich", które wzbudziło zastrzeżenia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W toku rozpoczętego w 2010 roku postępowania stwierdził on, że "atrakcyjna cena obowiązywała jedynie po spełnieniu określonych warunków, o których nie wspominały reklamy", co oznacza, że konsumenci byli po prostu wprowadzani w błąd. Prezes Urzędu podjęła wówczas decyzję o nałożeniu na Polkomtela kary finansowej w wysokości 1,86 miliona złotych. Spółka oczywiście się od niej odwołała.

Dzisiaj wiemy już, że odwołanie to nie zostało rozstrzygnięte po myśli operatora Plusa. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził bowiem właśnie decyzję Prezes UOKiK, co oznacza, że musi on zapłacić wspomnianą kwotę oraz dodatkowo zamieścić pełną treść decyzji w swoim serwisie internetowym.

Zobacz również:

  • Które sieci telekomunikacyjne mają najczęściej awarie w 2021 roku?
  • Cyberpunk 2077 z kolejnymi problemami. CD Projekt pod lupą UOKiK

Na koniec warto dodać, że Polkomtel ma jeszcze jedną możliwość obrony: apelację.