Operatorzy z Wielkiej Brytanii wysyłają rządowe alerty "zostań w domu"

Wielka Brytania zabrała się za aktywne zwalczanie pandemii koronawirusa.

Po raz pierwszy wszyscy operatorzy sieci komórkowej z Wielkiej Brytanii wyślą rządowe wiadomości tekstowe do swoich klientów. W SMS znajdą się szczegółowe informacje na temat nowych ograniczeń wprowadzonych w związku z ograniczeniem rozprzestrzeniania koronawirusa. O sprawie poinformowało BBC.

Operatorzy z Wielkiej Brytanii wysyłają rządowe alerty "zostań w domu"

Źródło: macworld.com

Oto pełen komunikat tekstowy, jaki rozsyłany jest do posiadaczy brytyjskich kart SIM:

GOV.UK CORONAVIRUS ALERT. New rules in force now: you must stay at home. More info and exemptions at gov.uk/coronavirus Stay at home. Protect the NHS. Save lives.

W komunikacie władze Wielkiej Brytanii podkreślają, że w życie wchodzą nowe zasady zwalczania koronawirusa. Brytyjczycy otrzymali nakaz pozostania w domu.

Zobacz również:

  • Roaming do Wielkiej Brytanii odroczony! Połączenia za darmo
  • Autostrada dronów? Będzie pełnić ważną rolę

Niektóre telekomy już rozesłały komunikat do swoich użytkowników. Reszta operatorów ma to zrobić do końca dzisiejszego dnia.

Sieć O2 poinformowała portal informacyjny BBC, że rozsyła SMS'y partiami, a ostatnia z nich została zaplanowana na 22:00 czasu GMT 24 marca 2020 roku.

Rząd Wielkiej Brytanii został zmuszony do współpracy z operatorami sieci komórkowej, aby wysłać komunikat SMS, ponieważ system alarmowy Wielkiej Brytanii, który został przetestowany w 2014 roku finalnie nigdy nie został uruchomiony.

Gdyby Wielka Brytania posiadała własny system alarmowy rząd byłby w stanie wysyłać wiadomości do użytkowników z pominięciem telekomów. Rozwiązanie takie została wprowadzone między innymi w Polsce, Korei Południowej oraz Holandii.

Usługa pozwala na wysłanie przez administrację państwową krótkich wiadomości za pomocą sieci komórkowej do wszystkich numerów zarejestrowanych w danym kraju.

Wielka Brytania testowała system, który pozwalał na wysłanie wiadomości tekstowej do wszystkich numerów telefonów zarejestrowanych w kraju w ciągu zaledwie 15 minut od podjęcia decyzji. Według operatorów prace nad systemem zostały zaniechane ze względu na wysokie koszty.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A50 - jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w naszym kraju.

Źródło: bbc.com