Opłata za BootCamp?

Niedawno okazało się, że koncern Apple każe płacić właścicielom notebooków za odblokowanie możliwości korzystania z sieci 802.11n. Jakby tego było mało, w Sieci pojawiły się właśnie nieoficjalne na razie informacje o tym, że trzeba będzie również zapłacić za aplikację BootCamp.

Program BootCamp pozwala na zainstalowanie na jednym dysku twardym systemu Windows oraz Mac OS X i zdecydowanie, który z OS-ów ma startować po uruchomieniu komputera. Jego wersja beta jest już dostępna od ponad roku - wkrótce pojawi się wreszcie wydanie finalne.

Program zadebiutuje wraz z kolejną wersją Mac OS X-a o nazwie kodowej Leopard. System ten ma trafić na rynek wiosną bieżącego roku i wraz z nim otrzymamy BootCampa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że za korzystanie z niego dodatkowo zapłacić będą musieli posiadacze obecnej wersji systemu - Tigera (kopia aplikacji kosztować ma 29 USD).

W chwili premiery BootCamp ma być kompatybilny z Windows Vista. Koncern Apple na razie nie potwierdził powyższych informacji.