Opłaty za roaming zostaną zniesione. Pracuje nad tym Neelie Kroes. Powodzenia!

Roaming znalazł się na celowniku Neelie Kroes, która piastuje stanowisko Komisarza Europejskiego ds. Agendy Cyfrowej. Być może wkrótce nie będziemy więc musieli ponosić dodatkowej opłaty.

Z roamingiem, czyli mechanizmem pozwalającym na korzystanie z usług obcych sieci, prawdopodobnie większość z nas miała do czynienia. Wiemy też więc, że należy za niego niestety płacić. Być może jednak za jakiś czas się to zmieni. W ramach prac nad ujednoliceniem europejskiego rynku telekomunikacyjnego Neelie Kroes, która piastuje stanowisko Komisarza Europejskiego ds. Agendy Cyfrowej, dostarczyła bowiem do Parlamentu Europejskiego projekt pakietu legislacyjnego zakładającego m.in. zniesienie roamingowej opłaty.

Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z założeniami pani Komisarz, pakiet mógłby zostać podpisany na początku przyszłego roku. Oczywiście nie oznacza to jednak, że jego zapisy zostałyby natychmiast wprowadzone w życie. Proces ten może bowiem zająć nawet kilka lat.

Na koniec warto przypomnieć, że opłaty za roaming są od kilku lat zmniejszane przez Komisję Europejską. Kolejna obniżka została zaplanowana na 1 lipca.

____________________

Brawo pani Komisarz!


Zobacz również