Opole: pirackie programy, przerobione konsole

Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości komputerowej w Opolu zabezpieczyli sprzęt komputerowy i nielegalnie skopiowane oprogramowanie o wartości 65 000 zł.

31 stycznia br. w pomieszczeniach jednej z firm na terenie powiatu opolskiego nastąpiła policyjna rewizja. Funkcjonariusze dokonali przeszukania w oparciu o uzyskane informacje, z których wynikało, że w firmie dochodzi do łamania technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier.

Policjanci zabezpieczyli 3 notebooki, 29 konsol Microsoft Xbox 360, konsolę Sony PSP oraz 55 płyt CD i DVD z nieautoryzowanymi kopiami programów komputerowych. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia wyniosła 50 000 zł.

W toku podobnej sprawy, przeprowadzonej również w Opolu, ale tym razem w mieszkaniu prywatnym, funkcjonariusze zabezpieczyli przerobioną konsolę xbox360, komputer i 50 płyt z nielicencjonowanymi aplikacjami oraz oprogramowanie umożliwiające przerabianie konsol o łącznej wartości 15 tys. złotych.

Właściciel mieszkania zamieszczał ogłoszenia, w których oferował przerabianie konsol.

Właścicielom zabezpieczonych przedmiotów grozi odpowiedzialność finansowa i karna (nawet do 5 lat pozbawienia wolności).

Więcej informacji: Policja.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: