Opowieść Podręcznej sezon 5 – gdzie obejrzeć serial? Ile odcinków ma nowy sezon?

Opowieść Podręcznej 5 już zadebiutowała w sieci, a my sprawdzamy, gdzie można obejrzeć nowy sezon, na kiedy wyznaczono premiery poszczególnych odcinków i ile ich w sumie będzie.

fot. HBO Max

Opowieść Podręcznej – sezon 5

Piąty sezon Opowieści Podręcznej opowie o dalszych zmaganiach June, jej rodziny i przyjaciół z opresyjnym Gileadem. Mimo że kobiecie udało się przedostać do Kanady, wciąż nie potrafi ona zapomnieć o swoich traumatycznych przeżyciach i porzucić myśli o zemście. W sezonie 4 June udało się wreszcie dopaść komandora Waterforda – Fred został zabity przez nią i grupę innych Podręcznych. Tymczasem owdowiała Serena Joy jest w ciąży i nie zamierza składać broni. Konflikt między obiema kobietami przybiera na sile i z pewnością w tym sezonie doprowadzi do wielu tragicznych wydarzeń.

Gdzie obejrzeć Opowieść Podręcznej 5?

Serial opowiadający o losach June został stworzony przez platformę Hulu. Jednak w Polsce Opowieść Podręcznej można zobaczyć za pośrednictwem serwisu HBO Max. Choć polska premiera piątego sezonu została zaplanowana na 15 września, władze HBO podjęły decyzję, o przyspieszeniu debiutu nowych odcinków.

14 września 2022 roku na HBO Max pojawił się odcinek 1 i 2 piątego sezonu Opowieści Podręcznej.

Ile odcinków ma Opowieść Podręcznej 5?

Piąty sezon Opowieści Podręcznej składa się z 10 odcinków. Dwa pierwsze w Polsce (podobnie jak w USA) pojawiły się w środę, 14 września. Kolejne odcinki będą ukazywały się co tydzień, w środę.

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 1 i 2 już na HBO Max (14.09.2022)

Odc. 1 Morning

June wraca do domu po zabiciu Freda Waterforda. Serena zostaje przeniesiona w bezpieczniejsze miejsce, gdzie może w spokoju przeżywać żałobę. Emily wraca do Gileadu, by walczyć z systemem. Luke i Moira są przerażeni tym, co zrobiła June.

Odc. 2 Ballet

Serena Joy wraca do Gileadu na pogrzeb Freda. Komandor Lawrence chce jak najszybciej pozbyć się jej z kraju. Ciotka Lydia przygotowuje nową grupę Podręcznych. Janine ma za zadanie zaopiekować się Esther, zdegradowaną teraz do roli Podręcznej.

Opowieść Podręcznej sezon 5 – gdzie obejrzeć serial? Ile odcinków ma nowy sezon?

fot. HBO Max

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 3 już na HBO Max (21.09.2022)

Odc. 3 Border

June, Luke i Moira starają się uzyskać jak najwięcej informacji o sytuacji Hannah. June spotyka się z grupą uchodźczyń na granicy. Serena i Mark kontaktują się z komandorem Lawrencem, by ustalić, jak będzie wyglądać przyszłość kobiety.

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 4 już na HBO Max (28.09.2022)

Odc. 4 Dear Offred

June idzie z Nichole do parku, gdzie zaczepia ją jedna z fanek Sereny. Tymczasem wdowa po Waterfordzie zostaje nieformalną ambasadorką Gileadu na terytorium Kanady. June i Luke rozważają różne sposoby pozbycia się Sereny.

Opowieść Podręcznej sezon 5 – gdzie obejrzeć serial? Ile odcinków ma nowy sezon?

fot. HBO Max

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 5 już na HBO Max (05.10.2022)

Odc. 5 Fairytale

June i Luke wyruszają na Ziemię Niczyją, by spotkać się z informatorem, który ma przekazać im dane na temat Hannah. Serena przebywa w ośrodku Gileadu w Kanadzie, który de facto jest jej więzieniem. Kobieta wpada na pomysł, by zamiast krzewić wiedzę o samym Gileadzie, skoncentrować się na przekazie dotyczącym dzieci i płodności.

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 6 już na HBO Max (12.10.2022)

Odc. 6 Together

Luke i June zostają schwytani przez tajemniczych ludzi, którzy mają zamiar odstawić ich do Gileadu. Serena zostaje zamknięta w domu Wheelerów i czuje się coraz bardziej osaczona. Ciotka Lydia pyta Esther o wydarzenia u komandora Putnama i podejmuje zdecydowane kroki w jego sprawie.

Opowieść Podręcznej sezon 5 – gdzie obejrzeć serial? Ile odcinków ma nowy sezon?

fot. HBO Max

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 7 już na HBO Max (19.10.2022)

Odc. 7 No Man’s Land

Podczas ucieczki samochodem, Serena zaczyna rodzić. June nie może wydostać zakopanego samochodu i obie kobiety docierają do opuszczonej stodoły. Serena wydaje na świat dziecko, ale nie może wrócić ani do Kanady, ani do Gileadu.

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 8 już na HBO Max (26.10.2022)

Odc. 8 Motherland

Serena przebywa w areszcie imigracyjnym i desperacko próbuje skontaktować się z June. Komendant Lawrence tworzy osadę Nowe Betlejem i planuje rewolucyjną zmianę w Gileadzie. Ma też dla June wielkoduszną propozycję.

Opowieść Podręcznej sezon 5 – gdzie obejrzeć serial? Ile odcinków ma nowy sezon?

fot. HBO Max

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 9 już na HBO Max (02.11.2022)

Odc. 9 Allegiance

June i Luke uczestniczą w przygotowaniach do odbicia Hannah. Komendant Lawrence podejmuje ważne decyzje dotyczące swojego życia osobistego. Serena przeżywa trudne chwile w domu Wheelerów i znów zaczyna działać impulsywnie.

Opowieść Podręcznej 5 – odcinek 10 już na HBO Max (09.11.2022)

Odc. 10 Safe

Finał sezonu. June i Luke próbują dojść do siebie po strzelaninie w Toronto. Wdowa Putnam przygotowuje się do kolejnego zamążpójścia, a ciotka Lydia chce, by do jej nowej rodziny dołączyła Janine. Nick zaczyna żywić ponure podejrzenia.

Zobacz także: Opowieść Podręcznej – co musisz pamiętać przed sezonem 5. Streszczenie


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: