Opowieść Podręcznej sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu

Piąty sezon Opowieści Podręcznej dopiero wystartował, ale platforma Hulu ogłosiła już decyzję w sprawie kontynuacji serii. Kiedy Opowieść Podręcznej 6 pojawi się w Polsce i o czym opowie nowy sezon? Zebraliśmy wszystkie informacje na ten temat.

fot. HBO Max

Opowieść Podręcznej sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu

Opowieść Podręcznej – najważniejsze informacje

Opowieść Podręcznej to serial platformy Hulu, który powstał na podstawie powieści Margaret Atwood z roku 1985. Twórcy serii rozwinęli jednak twórczość pisarki i znacznie rozbudowali świat Gileadu oraz losy głównej bohaterki June Osborne. W piątym sezonie możemy obserwować jej poczynania poza granicami reżimu fundamentalistów religijnych – June udaje się bowiem dostać do Kanady i połączyć z mężem i córką Nichole.

W Gileadzie wciąż pozostaje jednak starsza córka Luke'a i June, czyli Hannah. Wydostanie dziewczynki jest celem głównej bohaterki od pierwszego sezonu i wielokrotnie powstrzymywało ją przed ucieczką z totalitarnego państwa. W piątym sezonie wysiłki June z pewnością przybiorą na sile, gdyż Hannah zaczyna dorastać – a to oznacza, że już wkrótce może zostać wydana za mąż. Opowieść Podręcznej 5 z pewnością upłynie też pod znakiem konfliktu bohaterki i Sereny Joy – przypomnijmy, że Fred Waterford został zabity przez June i inne Podręczne.

Opowieść Podręcznej sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu

fot. HBO Max

Sezon 6

Biorąc pod uwagę to, że serial Hulu znacznie rozwinął materiał Margaret Atwood, widzowie zastanawiali się, jak długo prowadzona będzie opowieść i ilu sezonów doczeka się show. Część widzów i krytyków zwracała przy tym uwagę na spadającą jakość serii, niekiedy popadającą w monotonię, innym zaś razem w przesadę. Przed premierą sezonu 5, twórcy Opowieści Podręcznej postanowili w końcu ogłosić swoją decyzję odnośnie do kontynuacji serialu.

Według zapowiedzi powstanie jeszcze jeden, szósty sezon Opowieści Podręcznej, będzie to jednak sezon ostatni. Nie oznacza to wcale pożegnania z mroczną dystopią, gdyż Hulu planuje stworzenie spin offa – będzie on oparty na powieści Margaret Atwood pt. Testamenty, która opowiada historię rozgrywającą się 15 lat po wydarzeniach z Opowieści Podręcznej.

O czym opowie sezon 6?

Choć fabuła kolejnej odsłony Opowieści Podręcznej pozostaje zagadką, finał 5 sezonu rzuca nieco światła na to, co możemy zobaczyć w przyszłości. Oto najważniejsze wątki, które muszą znaleźć kontynuację w sezonie 6.

Aresztowanie Luke'a

Piąty sezon serii naznaczony był gęstniejącą atmosferą społeczną w Kanadzie. Z jednej strony macki Gileadu zaczęły rozwijać się w tym kraju, z drugiej zaś sami Kanadyjczycy stali się wrodzy wobec uchodźców z USA. Punktem kulminacyjnym była strzelanina oraz zamach na June. Potrąconą samochodzem żonę uratował Luke, który wdał się w bijatykę z agresorem. W wyniku pobicia mężczyzna zmarł, a Luke został oskarżony o morderstwo. Policja aresztowała go podczas próby wyjazdu z Kanady.

Proces i uwięzienie męża June z pewnością będą ważnym elementem fabuły sezonu 6. Po raz kolejny Luke został oddzielony od swojej rodziny, jednak tym razem to on potrzebuje pomocy. June raczej nie będzie mogła jej udzielić, jednak mężczyzna może liczyć na wsparcie Moiry i Rity, a być może również Marka Tuello.

Opowieść Podręcznej sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu

fot. HBO Max

Ucieczka June i spotkanie z Sereną

Tym razem June udało się wydostać z nieprzyjaznego kraju. Co więcej, kobieta wyjechała wraz z córką, Nichole. W wypełnionym imigrantami pociągu do Honolulu spotkała dawną znajomą. W przedostatnim odcinki sezonu 5 Serena wraz z dzieckiem uciekła od rodziny Wheelerów i odjechała z przypadkowo spotkaną kobietą. Najwyraźniej w jakiś sposób udało jej się zdobyć bilet na oblężony pociąg (być może pomógł jej Tuello) i Serena ruszyła ku nowej przyszłości na Hawajach.

Ponowne spotkanie June i Sereny prawdopodobnie oznacza, że w 6. sezonie serial jeszcze bardziej zagłębi się w skomplikowaną relację bohaterek. Być może tym razem Serena i June zaczną współpracować?

Pojmanie Janine

W piątym sezonie wydawało się, że Janine znalazła sposób by funkcjonować w Gileadzie – w dużej mierze była to zasługa ciotki Lydii, która wzięła dziewczynę pod swoje skrzydła. W zakończeniu sezonu Janine zyskała szansę, by utrzymywać kontakt ze swoją córką, Angelą. Przekonana przez Lydię Naomi Putnam wielkodusznie zgodziła się, by Janine zamieszkała w jej domu. Dziewczyna jednak zaprzepaściła tę szansę, mówiąc Naomi co tak naprawdę o niej myśli. Sezon skończył się dla Janine pojmaniem przez Oczy.

Wygląda na to, że ciotka Lydia nie może zrobić już nic więcej dla swojej ulubionej podopiecznej. Aresztowanie odbyło się z rozkazu komendanta Lawrence'a, choć przyczyny tej decyzji nie są jasne. Taryfa ulgowa dla dziewczyny z pewnością się już skończyła i w 6 sezonie możemy nawet zobaczyć Janine w kolonii karnej. Chyba że nieprzewidywalny Lawrence ma wobec niej zupełnie inne plany.

Opowieść Podręcznej sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu

Pojmanie Nicka

Sezon 5 skończył się również aresztowaniem Nicka. Po ataku na June, za którym najwyraźniej stały służby Gileadu, Nick zgodził się współpracować z Markiem Tuello. Rozgoryczony, zaatakował również komendanta Lawrence'a, oskarżając go o wydanie wyroku na June. Choć mężczyzna zaprzeczył, podejrzenia Nicka wydają się dosyć prawdopodobne.

Nie jest jasne, czy jego pojmanie miało związek z napaścią na zwierzchnika, czy może Lawrence dowiedział się o zdradzie swego pomocnika. W każdym razie, sezon 6 może być dla Nicka szczególnie trudny

Małżeństwo komendanta Lawrence'a

Pod koniec sezonu Lawrence podjął decyzję o kolejnym małżeństwie – w końcu Gilead bardzo nie lubi ludzi, którzy nie żyją w związkach. Zdumiewający jest jednak fakt, że jego wybranką stała się Naomi Putnam, której męża chwilę wcześniej skazał na śmierć. Związek tej niedobranej pary zapewne nie będzie przebiegał gładko i w 6 sezonie zobaczymy konsekwencje dziwnej decyzji Lawrence'a.

Opowieść Podręcznej sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu

fot. HBO Max

Czy June i Serena pozostaną na Hawajach? Czy Luke naprawdę zostanie skazany za morderstwo? Jak dalej potoczą się /losy Janine? Czy ciotka Lydia ruszy na krucjatę przeciwko Lawrence'owi? Czy komendant rzeczywiście chce zreformować Gilead i ma takie możliwości? Sezon 5 zrodził wiele pytań, jednak na jakiekolwiek odpowiedzi widzom przyjdzie jeszcze długo poczekać.

Kiedy zobaczymy Opowieść Podręcznej 6?

Na razie nie pojawiły się żadne informacje na temat premiery ostatniego sezonu serialu Hulu. Możemy się jednak spodziewać, że dojdzie do niej w 2024 roku.

Zobacz także: Opowieść Podręcznej – co musisz pamiętać przed sezonem 5. Streszczenie


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: