Opowieści z Narnii: Książę Kaspian już 5 czerwca

30 maja do polskich kin trafi "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". Kilka dni później wszystkich fanów filmu czeka wspaniała niespodzianka - do sklepów trafi gra komputerowa o tym samym tytule. Warto zainteresować się tytułem, bo dzięki niemu Wasza przygoda w Narnii może trwać długo po opuszczeniu sali kinowej.

Gra trafi do sklepów dokładnie 5 czerwca bieżącego roku. Wiadomo, że tytuł jest bezpośrednim następcą Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa i oczywiście bazuje na filmie.

W informacji, którą opublikowała firma CD Projekt, czytamy:

"Opowieści z Narnii: Książę Kaspian to wyjątkowa gra oparta na fabule pierwszej i drugiej części serii książek "Opowieści z Narnii". Dzięki niej gracz poznaje historię zamku Ker-Paravel i przejęcia władzy nad Narnią przez okrutnego króla Miraza.

W późniejszej fazie gry rodzeństwo Pavensie w tajemniczy sposób przenosi się z Anglii do Zamku i odnajduje go jako opuszczone, zapomniane ruiny. W tym miejscu zaczyna się rola gracza - znowu trzeba wesprzeć Narnię w potrzebie, stawić czoła złu, przywrócić piękno i radość krainie mówiących zwierząt i ludzi.

Książę Kaspian oferuje możliwość grania jednoosobowego lub w kooperacji z drugą osobą. Gracz może wybrać, w którą spośród 20 postaci (w tym tytułowego Księcia Kaspiana) się wcieli. Wspaniała grafika, efektowne sceny bitew to niewątpliwe zalety tego tytułu. Walka z wrogiem Narnii, poznawanie baśniowego świata i rozwiązywanie zagadek umożliwia wyjście poza ramy filmu i samodzielne budowanie Narnijskiej rzeczywistości."

Gra jest adresowana do dzieci od 12 lat. Na rynku ukaże się w polskiej kinowej wersji językowej. Tytuł będzie dostępny na PC w cenie 99,90 złotych oraz na konsolę Sony PlayStation 2 w cenie 130 złotych.