Opóźnienie startu programów w Windows - Startup Delayer

W czasie startu systemu uruchamiane są różnorakie aplikacje - komunikator internetowy, narzędzia monitorujące łącze sieciowe, antywirusy, dodatkowe procesy systemowe, itd. Teraz możesz zapanować nad tym wszystkim i wskazać, które z nich mają być blokowane lub opóźniane.

Opóźnienie startu programów w Windows - Startup Delayer
Program jest bezpłatny i bardzo prosty w instalacji. Po uruchomieniu pozwala zastosować filtr użytkowników, do których będą stosowane zmiany (np. administrator lub gość). Okno aplikacji zajmuje głównie lista programów, które zostały wykryte przez narzędzie, jako uruchamiane przy starcie systemu.

Duże ikony oraz opisy (niestety jedynie w języku angielskim) pozwalają na szybkie poruszanie się po całym interfejsie. Po wskazaniu konkretnej aplikacji (np. Gadu-Gadu) i wciśnięciu dużego zielonego krzyżyka z paska narzędziowego można zdefiniować sposób uruchomienia (normalny, zminimalizowany, zmaksymalizowany) oraz podać czas opóźnienia (Delay) startu tego programu.

Narzędzie niezbyt dobrze sprawdza się w roli ochroniarza komputera przez złośliwymi programami, które mogą się ukrywać w systemie, jednak może pomóc w optymalnym uruchamianiu systemu Windows.

Pobierz plik

Program działa w systemie Windows 98/ME/NT/2000/XP. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.