Opóźniony DirectX 9

Jeszcze kilka tygodni temu Microsoft zapowiadał, że nowa, dziewiąta wersja sterowników multimedialnych DirectX pojawi się na początku października. Wygląda jednak na to, że na DX9 będziemy musieli poczekać nawet do końca listopada.

Co prawda Microsoft wraz ze swoimi partnerami w tej dziedzinie (m.in. ATI) udostępnili już wersję Beta 2 sterowników, jednak według nieoficjalnych informacji prace nad ich finalną wersją potrwają nieco dłużej, niż wcześniej planowano. Nie wiadomo też jeszcze, czy następna udostępniona wersja DirectX będzie kolejną betą, czy też ostateczną edycją tego, wymaganego przez ogromną większość aplikacji multimedialnych, oprogramowania.

Na razie na rynku nie ma też praktycznie żadnych, poza produkowanym przez ATI Radeonem 9700, kart graficznych, potrafiących wykorzystać możliwości oferowane przez DirectX w wersji 9.

Co ciekawe, pomimo opóźnień w pracach nad DX9, Microsoft zapowiada już udostępnienie kolejnej wersji sterowników, oznaczonej symbolem 9.1. Ma to nastąpić wiosną przyszłego roku.


Zobacz również