Opóźniony Office 2003

Microsoft przesunął termin premiery najnowszej wersji swojego pakietu biurowego - Office'a 2003. Początkowo informowano, że zostanie ona udostępniona w czerwcu - teraz wiadomo, że nastąpi to prawdopodobnie dopiero w trzecim kwartale 2003 r.

"Nowa Beta 2 zawierać będzie wiele nowych funkcji i poprawek" powiedział przedstawiciel koncernu. Na pytanie, czy opóźnienie premiery pakietu związane jest z pojawieniem się jakichś problemów odpowiedział: "Nie, nie wykryliśmy żadnych poważniejszych błędów - jednak po udostępnieniu pierwszej wersji beta 2 dostaliśmy wiele uwag od testerów i chcemy mieć czas na rozważenie ich sugestii - tak, by finalny produkt jak najlepiej odpowiadał naszym klientom".

Microsoft nie ujawnił o jakie konkretnie sugestie chodzi - przedstawiciel koncernu zapowiedział jednak, że część z zasugerowanych rozwiązań i poprawek zostanie wprowadzona do "odświeżonej wersji" drugiej bety Office 2003, która ma zostać udostępniona jeszcze w tym kwartale (beta 2 udostępniona została 600 tys. testerów w marcu).

W najnowszej wersji pakietu biurowego Microsoftu mają się znaleźć aplikacje: Word, Excel, Access, Outlook, PowerPoint, InfoPath oraz OneNote (dwie ostatnie to nowości - nie było ich w poprzednich wersjach pakietu). Oprócz tego znajdziemy w nim takie programy, jak FrontPage, Publisher, SharePoint Services oraz SharePoint Portal Server 2.0.


Zobacz również