Opóźniony iPod mini

Koncern Apple poinformował w czwartek, że miniaturowa wersja odtwarzacza plików audio iPod (czyli iPod mini) pojawi się w sklepach na całym świecie najwcześniej w czerwcu - czyli trzy miesiące później niż zapowiadano. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że powodem opóźnienia jest ogromne zainteresowanie klientów mini-iPodem na rynku amerykańskim.

Nową wersję iPoda zaprezentowano już w styczniu, na Macworld Conference & Expo. Urządzenie jest zdecydowanie mniejsze od swojego "większego brata" - ma gabaryty karty kredytowej i może zmagazynować do 4 GB danych. Zapowiadana cena odtwarzacza to 249 USD (czyli o 50 USD mniej niż "duży" iPod, z dyskiem o pojemności 15 GB).

Co ciekawe, po zaprezentowaniu iPoda mini wielu analityków prognozowało, że urządzenie raczej nie ma szans stać się rynkowym hitem - narzekano na wysoką cenę oraz stosunkowo małą pojemności pamięci odtwarzacza (szczególnie w porównaniu z "dużym" iPodem).

Zobacz również:

  • To urządzenie to podstawa twojego bezpieczeństwa przez cały rok. Jeśli jeszcze nie masz, to biegnij do sklepu

Przedstawiciele Apple tłumaczą, że bezpośrednim powodem opóźnienia są kłopoty z dostawcami komponentów odtwarzacza - precyzyjniej rzecz ujmując, chodzi tu o problemy z dostarczeniem odpowiednio dużej liczby miniaturowych, 1-calowych dysków twardych montowanych w iPodzie mini).