Opóźniony kontratak DVDXCopy

Zaplanowane na dziś przesłuchanie w sprawie pozwu złożonego przez firmę 321 Studios przeciwko amerykańskim koncernom filmowym zostało przełożone. Przesłuchanie to miało rozstrzygnąć, czy przemysł filmowy ma prawo blokować dystrybuowanie oprogramowania do kopiowania płyt DVD.

Powodem starć na linii 321 Studios - koncerny filmowe jest produkowany przez firmę program DVDXCopy, służący do wykonywania kopii płyt DVD. Zdaniem przedstawicieli przemysłu filmowego, aplikacja ta służy do nielegalnego kopiowania filmów, zaś jej głównymi użytkownikami są piraci. Przedstawiciele producenta bronią się, tłumacząc, że program służy tylko i wyłącznie do wykonywania kopii bezpieczeństwa własnych, legalnie nabytych płyt DVD - dowodem na to ma być fakt, iż DVDXCopy umożliwia tylko skopiowanie oryginalnej płyty (niemożliwe jest skopiowanie kopii).

Dlatego też firma złożyła pozew do sądu, w którym domaga się natychmiastowego zaniechania wszelkich prób (teraz i w przyszłości) blokowania dystrybucji DVDXCopy. Dziś miały się odbyć pierwsze przesłuchania w tej sprawie - zostało jednak przełożone. Nie podano na razie, na kiedy.


Zobacz również