Oppenheimer – jaki seans najlepiej wybrać? Czy warto pójść na pokaz IMAX?

Od dziś w kinach można oglądać „Oppenheimera”, czyli jeden z najważniejszych filmów bieżącego roku. Na jaki seans superprodukcji najlepiej się wybrać?

fot. Universal Pictures

Podobnie jak konkurująca z Oppenheimerem Barbie, film Christophera Nolana jest uznawany za jedną z najważniejszych premier roku. Historia Roberta Oppenheimera jest fascynująca sama w sobie, a jakby tego było mało, w opowieści o kontrowersyjnym fizyku pojawia się plejada gwiazd (m.in. Cillian Murphy, Matt Damon, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Gary Oldman). Jednak nie tylko wielkie nazwiska budzą zainteresowanie widzów i krytyków.

Oppenheimer szczyci się również wspaniałą stroną wizualną. Film został nakręcony na taśmie filmowej typu IMAX, którą Nolan ceni za to, że oferuje wysoką ostrość i głębię obrazu. Reżyser jest też fanem praktycznych efektów specjalnych, które niejednokrotnie w spektakularnej formie pojawiały się w jego filmach. Nie inaczej będzie w przypadku Oppenheimerawidowiskowa sekwencja wybuchu atomowego została bowiem stworzona bez użycia CGI. Jak to możliwe, przeczytacie w naszym tekście Oppenheimer – kiedy polska premiera filmu Christophera Nolana? Zwiastun i obsada biografii geniusza

Zobacz również:

  • Oppenheimer przyprawia o zawrót głowy? Pierwsze recenzje dzieła Christophera Nolana
  • Oppenheimer – kiedy polska premiera filmu Christophera Nolana? Zwiastun i obsada biografii geniusza
Oppenheimer – jaki seans najlepiej wybrać? Czy warto pójść na pokaz IMAX?

fot. Universal Pictures

Gdzie obejrzeć film?

Oppenheimer będzie dostępny w sieciach multipleksów Helios, Multikino, Cinema City i NoveKino. Film pojawi się również w kinach studyjnych.

Premiera Oppenheimera odbędzie się w piątek, 21 lipca 2023 roku.

Jakie seanse są dostępne?

Oppenheimera będzie można zobaczyć w ramach następujących pokazów:

  • 2D – standardowy, dwuwymiarowy obraz;
  • IMAX 2D – obraz dwuwymiarowy wyświetlony na wielkim ekranie.

Biorąc pod uwagę spektakularną stronę wizualną filmu oraz fakt, że film Nolana powstał na taśmie 70 mm Oppenheimera warto obejrzeć na jak największym ekranie – seans na sali IMAX będzie więc najlepszym wyborem.

Oppenheimer – jaki seans najlepiej wybrać? Czy warto pójść na pokaz IMAX?

fot. Universal Pictures

Ograniczenia wiekowe

W USA, zgodnie z decyzją Motion Picture Association of America (MPAA) Oppenheimer otrzymał kategorię wiekową R, a więc jedną z najwyższych. Wobec tego osoby poniżej 17. roku życia powinny wybrać się na film pod opieką rodziców. Wysoką kategorię wiekową film otrzymał ze względu na sceny seksu, wulgarny język oraz drastyczne obrazy podczas sekwencji wybuchu nuklearnego.

Zobacz również: Oppenheimer wprawia w osłupienie? Pierwsze recenzje dzieła Christophera Nolana


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: