Oppo Enco Free TWS - nowe słuchawki z AI i pojemną baterią

Najnowsze słuchawki True Wireless od Oppo oferują aktywną redukcję szumów z AI oraz baterię zapewniającą nawet 25 godzin pracy.

Oppo postanowiło pod koniec roku zaprezentować nowe modele z serii Reno3, o których plotkowano od miesięcy. Przy okazji w Hangzhou w Chinach zaprezentowano nowe słuchawki True Wireless Oppo Enco Free.

Oppo Enco Free TWS - nowe słuchawki z AI i pojemną baterią

Źródło: gsmarena.com

Producent wyposażył je w przetworniki dynamiczne o średnicy 13,4 mm, które charakteryzują się pasmem przenoszenia od 16 Hz do 20 KHz. Dodatkowo słuchawki posiadają system pozycjonowania FPC zintegrowany z podwójnym układem magnetycznym. Całość ma zapewnić szczegółowy dźwięk o studyjnej jakości.

Słuchawki Enco Free mają konstrukcję półotwartą czym upodabniają się do najpopularniejszych słuchawek True Wireless - AirPods'ów, ale dodatkowo posiadają sylikonowe końcówki w trzech rozmiarach, które pozwalają lepiej dopasować słuchawki do własnych potrzeb. Jedna słuchawka waży 4,6 grama, a Enco Free posiadają certyfikat IPX4, dzięki czemu są odporne na pot i przypadkowe zalania.

Każda słuchawka posiada wbudowany mikrofon, a rejestrowany dźwięk łączony jest w jedną ścieżkę za pomocą specjalnego systemu z jednoczesną redukcją szumów. Słuchawki posiadają jednoczesną transmisję realizowaną za pomocą Bluetooth 5.0. Deklarowany przez producenta zasięg to 10 metrów, ale dużo ciekawiej prezentują się opóźnienia na poziomie 120 ms. Dla porównania AirPods'y Pro po ostatniej aktualizacji 2C54 posiadają opóźnienia wynoszące pomiędzy 140 a 150 ms.

Każda słuchawka posiada wbudowany akumulator o pojemności 31 mAh. Dostarczana obudowa wyposażona została w port USB Typu C oraz spory akumulator o pojemności 410 mAh. Naładowany do pełna zestaw pozwala słuchać muzyki nawet przez 25 godzin. Etui ładujące wyposażone zostało w diodę powiadomień oraz przycisk do parowania.

Oppo Enco Free TWS - nowe słuchawki z AI i pojemną baterią

Źródło: gsmarena.com

Oppo Enco Free posiadają aktywne powierzchnie na obu słuchawkach, które pozwalają sterować muzyką oraz odbierać połączenia. Producentowi udało się również zaimplementować możliwość regulacji głośności, co jest rzadkie w przypadku słuchawek typu True Wireless.

Oppo Enco Free TWS - nowe słuchawki z AI i pojemną baterią

Źródło: gsmarena.com

Słuchawki Oppo Enco Free dostępne będą w trzech kolorach. Sprzedaż startuje 31 grudnia, a sugerowana cena detaliczna wynosi 100 dolarów.

Źródło: gsmarena.com