Oppo Find 7 oficjalnie zaprezentowany: ekran 2K na pokładzie i zdjęcia 50 mpix

Po wielu miesiącach oczekiwań Oppo wreszcie zaprezentowało swój nowy smartfon o nazwie Find 7. Zgodnie z tym, czego się spodziewaliśmy, najnowszy telefon chińskiego producenta deklasuje pod względem parametrów konkurencję.

Oppo Find 7 to nowy smartfon rodem z Chin, którego twórcy postanowili nie iść na żadne kompromisy. Urządzenie ma ogromny ekran o przekątnej długości 5,5 cala, a do tego panel IPS LCD ma fenomenalną rozdzielczość 2560 na 1440 pikseli. Dzięki temu zagęszczenie pikseli wynosi 538 PPI.

Pozostałe podzespoły w Oppo Find 7 prezentują się również znakomicie. Wykorzystany układ to Snapdragon 801, czyli ten sam chip, co użyty w tegorocznych topowych smartfonach Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5 i najprawdopodobniej HTC One. Taktowanie zegara to 2,5 GHz, a procesor wspiera aż 3 GB pamięci RAM. Specyfikację dopełnia 32 GB pamięci wewnętrznej i slot na karty microSD o pojemności do 128 GB.

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
Oppo Find 7 oficjalnie zaprezentowany: ekran 2K na pokładzie i zdjęcia 50 mpix

Za zasilanie odpowiadać będzie ogniwo o pojemności 3000 mAh. Przy ekranie 2K o takiej przekątnej nie zapowiada to długiego czasu pracy na jednym ładowaniu, ale producent obiecuje za to możliwość szybkiego podładowania telefonu z wykorzystaniem technologii wielostopniowego ładowania VOOC. Doładowanie pustego ogniwa do 75% pojemności ma trwać zaledwie pół godziny.

Przed premierą Oppo Find 7 dużo spekulacji dotyczyło aparatu fotograficznego. Okazuje się, że będzie miał on matrycę o wielkości “zaledwie” 13 megapikseli. Możliwe jednak będzie robienie zdjęć o wielkości 50 megapikseli. Zdjęcia 50 MP Super Zoom składane będą z dziesięciu fotografii wykonanych jedna po drugiej.

Oppo Find 7 dostępny będzie też w drugiej, uboższej i tańszej wersji. Różnić się będzie ona od flagowca m.in. ekranem (5,5 cala Full HD), procesorem i pamięcią (Snapdragon 800 2,3 GHz i 2 GB RAM), akumulatorem (2800 mAh) i oczywiście ceną. Cena droższego i tańszego modelu to odpowiednio 599 dolarów i 499 dolarów.

Smartfon Oppo Find 7 trafi z początku do sprzedaży w Chinach, a producent nie zapowiedział jeszcze daty rozpoczęcia dystrybucji swojego sprzętu w pozostałych regionach, w tym Europie i Stanach Zjednoczonych.

źródło: http://