Oppo Find X2 - 120 Hz ekran QHD+ potwierdzony

Oppo FInd X2 zaoferuje jeden z najlepszych wyświetlaczy w smartfonach.

Oppo Find X2 będzie prawdziwym pokazem możliwości chińskiego producenta i pozwoli mu konkurować między innymi z zaprezentowanymi wczoraj Samsungami Galaxy S20 oraz debiutującym niedługo Xiaomi Mi 10. Oficjalna premiera Oppo Find X2 zaplanowana jest na 22 lutego 2020 roku, ale sam prezes firmy co jakiś czas podkręca atmosferę przed wydarzeniem wrzucając na swojego Twitter'a potwierdzone informacje na temat nowego smartfona. Najczęściej Shen potwierdza plotki, które już od jakiegoś czasu krążą w sieci.

Oppo Find X2 - 120 Hz ekran QHD+ potwierdzony

Źródło: oppo.com

Najnowszy post na Twitterze ujawnia nieco szczegółów na temat ekranu w nadchodzącym Oppo Find X2. Wyświetlacz charakteryzował się będzie 120 Hz częstotliwością odświeżania oraz 240 Hz częstotliwością próbkowania ekranu dotykowego, co ma przełożyć się na świetną płynność oraz rewelacyjne czasy reakcji na dotyk. Dodatkowo wiemy, że panel zaoferuje rozdzielczość 2K, która w chińskich smartfonach jest rzadko stosowana. Producenci z Chin nadal wolą wykorzystywać mniej wymagające Full HD+.

Chińskie 2K będzie niczym innym, jak QHD+. Ekran Oppo Find X2 zaoferuje rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Telefon posiadał będzie również programowe rozwiązanie do konwersji materiałów SDR do HDR. Szczytowa jasność maksymalna w HDR wynosić ma nawet 1200 nitów. Według Brian'a Shen'a panel zastosowany w Oppo Find X2 może poszczycić się 100 procentowym odwzorowaniem gamy kolorów DCI-P3.

Wcześniej w sieci widzieliśmy już rzekome szkło ochronne na wyświetlacz Oppo Find X2. Akcesorium pokazuje niewielkie wcięcie na głośnik do rozmów oraz miejsce na obiektyw aparatu, który został umieszczony w ekranie w lewym górnym roku. Sam wyświetlacz charakteryzować się będzie przekątną 6,5 cala oraz prawie na prawie na pewno będzie to panel typu OLED. Poza tym Oppo Find X2 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865. Ciekawostką jest obecność specjalnego układu - koprocesora M1, którego nie znajdziemy w konkurencyjnych smartfonach. Nie zabraknie także super szybkiego 65 W ładowania przewodowego.

Źródło: gsmarena.com