Oppo Find X2 zadebiutuje już 6 marca

Chińczycy w końcu przedstawili datę premiery najnowszego flagowca.

Oppo może być zadowolone z 2019 roku. Chińczycy na dobre pojawili się na europejskim rynku, a na dodatek w sklepach pojawiły się smartfony z ciekawej i chwalonej rodziny Reno. Dzięki nim Oppo na nowo zaistniało na półkach sklepowych, a na dodatek posiada w ofercie ciekawego flagowca z świetnym peryskopowym aparatem.

Oppo Find X2 zadebiutuje już 6 marca

Źródło: oppo.com

Pomimo przychylnych opinii Reno 10x Zoom wcale nie był topowym przedstawicielem flagowców od Oppo. Mało kto pamięta, ze firma posiada w swojej ofercie model Find X, który pozycjonowany jest znacznie wyżej od całej serii Reno.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 14.09.2021]
  • One UI Watch - wszystko, co wiemy o nowym systemie Samsunga
  • Goryle w zoo zarażone COVID-19! Dostaną szczepionkę

Urządzenie to został pokazane w 2018 roku i pozwoliło Oppo konkurować z innymi flagowymi smartfonami. Teraz po dwóch latach oczekujemy pojawienia się Oppo Find X2.

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem producenta smartfon ten zostałby zaprezentowany na targach Mobile World Congress w Barcelonie, ale w związku z wybuchem epidemii koronawirusa targi odwołano, a premiera została odroczona. Teraz Oppo poinformowało, że Find X2 zostanie oficjalnie zaprezentowany 6 marca 2020 roku.

Informacja ta została przekazana za pomocą oficjalnego profilu @oppo na Twitterze.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Oppo zaprezentuje nowe modele z rodziny Find. Prawdopodobnie będą to dwa topowe smartfony - Oppo Find X2 oraz Oppo Find X2 Pro. Część specyfikacji technicznej nadchodzących urządzeń zostało nawet oficjalnie potwierdzone przez samego producenta. Resztę danych posiadamy z przecieków oraz certyfikatów, które są niezbędne do wprowadzenia smartfonów na rynek.

Nadchodzące modele z rodziny Find zaoferują topowy procesor Qualcomm Snapdragon 865 oraz 120 Hz wyświetlacz. Nie zabraknie także aparatów produkowanych przez Sony, z których główny zaoferuje rozdzielczość 48 MP.

Cechą charakterystyczną Oppo Find X2 ma być 6,7 calowy ekran AMOLED o rozdzielczość QHD+. Smartfon pracować będzie pod kontrolą Androida 10 z nakładką ColorOS 6.

Źródło: xda-developers.com