Oppo Find X2 zaoferuje 120 Hz wyświetlacz QHD+

Chińczycy szykują flagowca z rewelacyjnym wyświetlaczem. Co jeszcze zaoferuje Find X2?

Oppo Find X2 jest jednym z najważniejszy i najbardziej oczekiwanych smartfonów z Chin. Mimo, iż w naszym kraju internauci bardziej oczekują Xiaomi Mi 10 to nie można zapomnieć o jego największym konkurencie. Oppo Find X2 będzie bezpośrednim następcą modelu Find X zaprezentowanego w 2018 roku.

Oppo Find X2 zaoferuje 120 Hz wyświetlacz QHD+

Źródło: oppo

W sieci już od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o najnowszym smartfonie od Oppo. Dziś w Chińskich mediach pojawiły się kolejne wiadomości na temat zastosowanego ekranu.

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że Oppo Find X2 zostanie zaprezentowany i wprowadzony do sprzedaży w 2020 roku. Informacja ta została przekazana przez wiceprezesa Oppo Brian'a Shen'a, który ujawnił przy okazji, że model X2 zaoferuje znacznie lepszy ekran, niż jego poprzednik. Nie powinno to dziwić, ponieważ Find X zadebiutował ponad rok temu.

Według Digital Chat Station nowy Oppo Find X2 zaoferuje wyświetlacz o rozdzielczości QHD+. Nie zabraknie coraz modniejszego ostatnimi czasy 120 Hz odświeżania. Rzeczywista rozdzielczość panelu ma wynosić 3168 x 1440 pikseli, a całość zostanie wykonana w technologii OLED. Za produkcje zagiętego wyświetlacza odpowiedzialny będzie Samsung Display. Plotki głoszą, że ekran zaoferuje przekątną około 6,5 cala oraz będzie miał jedną dziurę w lewym górnym rogu. Zostanie w niej umieszczona przednia kamerka do selfie.

Oppo podobnie, jak Samsung zezwoli swoim użytkownikom na wybór rozdzielczości pomiędzy QHD+, a FHD+. Nie zabraknie także opcji wyboru częstotliwości odświeżania ekranu. W tym przypadku można będzie zdecydować się na klasyczne 60 Hz lub 120 Hz. Find X2 będzie jednym z niewielu Chińskich smartfonów, które zaoferują rozdzielczość Quad HD+. Z pewnością panel o tak wysokiej rozdzielczości ze 120 Hz częstotliwością odświeżania przyczyni się do szybszego rozładowywania akumulatora.

Oppo Find X2 jak na flagowca przystało zadebiutuje z procesorem Qualcomm Snadpragon 865 oraz modemem Snapdragon X55, który zaoferuje możliwość łączenia się z sieciami 5G. Chińskie raporty donoszą, że smartfon pojawi się na rynku jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: gizmochina.com