Oppo N1 Mini został oficjalnie zaprezentowany. Ma bardzo dobry aparat fotograficzny

Oppo zaprezentowało swój smartfon N1 należący do górnej półki jeszcze we wrześniu zeszłego roku i aż do teraz firma kazała użytkownikom czekać na telefon w wersji Mini.

Sztandardowy smartfon chińskiej firmy Oppo o nazwie N1 został zaprezentowany jeszcze we zeszłym roku. Cechował się dość niską ceną i porządnymi parametrami. Niestety, producent zdecydował się na zastosowanie w nim ogromnego ekranu o 5,9-calowej przekątnej, przez co urządzenie można zaklasyfikować do kategorii phabletów. Urządzenie wyróżniał aparat o rozdzielczości 13 megapikseli, który można było obracać w obudowie i wykorzystywać zarówno do klasycznych fotografii oraz zdjęć typu selfie.

Konsumenci bardzo długo czekali na podobne urządzenie, ale w mniejszej obudowie. Ich cierpliwość została nagrodzona, a Oppo N1 Mini zadebiutował dzisiaj. Wbrew nazwie wcale nie jest to mały smartfon. Wykorzystano w nim pięciocalowy panel o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Specyfikacja techniczna prezentuje się znacznie słabiej, niż w przypadku dużego modelu.

Oppo N1 Mini będzie napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 400, który można znaleźć w smartfonach innych firm z dopiskiem “Mini” w nazwie. O tyle dobrze, że procesor wspierany będzie przez 2 GB pamięci RAM. Oprócz tego na pokładzie znalazło się 16 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty microSD i akumulator 2140 mAh.

Specyfikacja urządzenia nie zachwyca, ale z pewnością znajdzie się na niego wielu chętnych. Po pierwsze, Oppo N1 Mini nie będzie kosztował majątku, a po drugie wyposażony został w niemal ten sam 13-megapikselowy aparat, co duża wersja.

źródło: gsmarena.com