Oppo Watch Free w drodze. Ma Wear OS i sportowe aspiracje

Oppo przygotowuje się do prezentacji nowych modeli z serii Reno. Obok nich na wydarzeniu powinien zadebiutować nowy smartwatch z Wear OS. Tym razem będzie to propozycja dla aktywnych fizycznie konsumentów.

Oppo jest jednym z niewielu producentów, którzy sprzedają w naszym kraju swoje smartwatche z systemem operacyjnym Wear OS. Dzięki świetnej jakości wykonania, atrakcyjnemu wyglądowi, przystępnej cenie oraz obsłudze płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem Google Pay, zeszłoroczny Oppo Watch z miejsca stał się hitem sprzedażowym.

Oppo Watch

Oppo Watch

Informacje o nowym modelu zegarka z rodziny Oppo Watch pojawiły się w EUIPO - European Union Intellectual Property Office. Zgłoszenie zostało opisane w języku angielskim i dotyczy smartwatcha oraz zegarka sportowego.

Na zgłoszeniu widnieje również nazwa urządzenia - Oppo Watch Free. Spodziewamy się, że będzie to nowy wariant zaprezentowanego w marcu ubiegłego roku Oppo Watch.

Zegarek prawdopodobnie otrzyma system operacyjny Wear OS. Możliwe, że nowa wersja Free będzie tańsza i mniejsza od swojego starszego brata. Warto przypomnieć, że Oppo Watch dostępny jest w rozmiarach 41 mm oraz 46 mm.

Wpis z EUIPO

Wpis z EUIPO

Jeżeli Oppo Watch Free zaoferuje wbudowany moduł NFC i sprzedawany będzie w przystępnej cenie, to z pewnością powtórzy sukces modeli Oppo Watch. Smartwatche Oppo mają w naszym kraju ogromną przewagę nad konkurencyjnymi zegarkami Samsunga. Chodzi oczywiście o obecność systemu płatności Google Pay.

Zegarki z Wear OS otrzymają wkrótce dużą aktualizację rozwojową, która opracowywania jest przez Google we współpracy z Samsungiem. Rozwiązanie to ma poprawić globalną sprzedaż zegarków z Wear OS.

Przystępny cenowo zegarek z nowym systemem z pewnością będzie kuszącą propozycją.

Źródło: gsmarena.com, nl.letsgodigital.org