Oppo chce dołączyć do gigantów! Zrobi to co Google, Apple i Samsung?

Wygląda na to, że chiński producent planuje postąpić podobnie do trójki gigantów i już wkrótce zacząć produkcję własnych procesorów.

Fot. Oppo

Wczoraj odbyła się premiera smartfonów Google Pixel 6, które po raz pierwszy w historii firmy napędzane są przez autorski procesor Tensor. Cóż, prawie, ponieważ produkowany jest on przez Samsunga. Nie zmienia to jednak faktu, że amerykański producent jest kolejną marką, która zdecydowała się na produkcję własnych procesorów. Podobnie w ubiegłych latach postąpiły Apple, Huawei oraz Samsung.

Z najnowszych informacji, przekazanych przez Nikkei Asia, dowiadujemy się, że już wkrótce grono producentów tworzących własne chipy może się powiększyć. Ma do niego dołączyć chińskie Oppo, które obecnie jest czwartym największym producentem smartfonów na świecie. Producent nie planuje jednak całkowicie zrezygnować ze współpracy z Qualcomm oraz MediaTek. Spodziewamy się, że w dalszym ciągu te jednostki będą umieszczane w tańszych smartfonach. Oppo planuje tworzenie jedynie wydajnych chipów do swoich flagowych urządzeń.

Zobacz również:

Chiński producent ma zamiar nawiązać współpracę z TSMC, firmą, która odpowiedzialna jest za produkcję procesorów do iPhone'ów. Oppo chce wykorzystać fakt, że TSMC ma możliwość wytwarzania jednostek w 3nm procesie technologicznym. Warto także pamiętać, że Oppo jest częścią ogromnej chińskiej spółki BBK Electronics, do której należą także takie marki jak vivo, realme oraz OnePlus. Nie możemy więc wykluczyć scenariusza, w którym smartfony tych marek także będą wykorzystywać nowe chipy tworzone na potrzeby Oppo. Szacuje się, że pierwsze smartfony z autorskimi procesorami mają pojawić się na rynku w 2023 roku.

Zobacz także: Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [20.10.2021]

Źródło