Oppo ma zamiar sprzedać 100 mln smartfonów w samych Indiach

Oppo poczyna sobie coraz śmielej na globalnym rynku i - podobnie jak Realme - nie ustaje w ekspansji. Producent zapowiedział, że w 2020 roku chce wprowadzić 100 mln smartfonów w samych Indiach.

Początek roku to czas, w którym firmy ogłaszają plany na kolejny i chwalą się wynikami za poprzedni. Nie inaczej Oppo, które - podobnie jak inni - będzie stawiać na 5G. Indie, liczące sobie 1,3 mld ludzi, są dla niego jednym z kluczowych punktów na mapie świata i to właśnie w tym kraju producent spodziewa się największej i najszybszej ekspansji. Wspomniane wcześniej 100 milionów urządzeń ma być dostarczone oczywiście z autorską nakładką producenta, ColorOS, która ma być - poza samymi podzespołami smartfonów - jednym z elementów skłaniających potencjalnego nabywcę do zakupu urządzenia Oppo. Sumit Walia, wiceprezydent działu produktów i marketingu w Oppo India, powiedział w wywiadzie dla portalu Gadgets360: "Oprócz samych smartfonów skupimy się w 2020 roku także na stworzeniu zintegrowanego systemy technologicznego, aby użytkownicy mieli jak największy komfort z korzystania z sieci 5G. Ponadto na terenie całego kraju otworzymy sieć sklepów firmowych z flagowymi urządzeniami".

Oppo zaliczyło w Indiach duży wzrost udziału w rynku dzięki modelom z linii Reno2 oraz seriom A i K. W tej chwili wynosi on 11,8%. Niedawno w Chinach zadebiutowały dwa flagowce - Reno3 i Reno3 Pro, korzystające z 5G. Choć producent nie zadeklarował, czy pojawią się poza Chinami, prawdopodobnie pojawią się w Europie oraz Indiach. Prawdopodobnie poznamy dokładnie plany producenta dotyczące naszego rejonu podczas targów CES 2020.

Źródło: Gadgets360