Oppo oraz Ericsson zacieśniają współpracę! Jakie będą jej efekty?

Chiński producent smartfonów ora szwedzki gigant telekomunikacyjny wspólnie otworzyli Laboratorium 5G.

Współpraca pomiędzy Oppo, czwartym największym producentem smartfonów na świecie oraz firmą Ericsson, specjalizującą sie w dostarczaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych będzie przez obie strony kontynuowana. Niedawno podospisały one bowiem porozumienie i rozpoczęły prace nad budową nowego laboratorium.

Obie firmy chcą pogłębić swoją współpracę w zakresie rozwoju sieci 5G oraz dzielić się jej rezultatami z innymi. Jej efektem ma być popularyzacja technologii 5G na całym świecie. Nieprzypadkowy wydaje się w tym wszystkim czas, w jakim Oppo oraz Ericsson rozpoczęły budowę nowego laboratorium. Wygląda na to, że chiński producent chce zapełnić lukę, jaka na rynku pozostała po innej chińskiej firmie, czyli Huawei. Ze względu na wpisanie jej na czarną listę Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, co spowodowało zerwanie kontaktów z amerykańskimi podmiotami, pozycja Huawei zaczęła bardzo szybko spadać. Niewykluczone jest także, że jej śladem podąży niedługo firma Honor, która nie tak dawno odłączyła się od marki Huawei.

Zobacz również:

“Jesteśmy bardzo podekscytowani z uruchomienia Laboratorium 5G wspólnie z firmą Ericsson. Ta inicjatywa połączy wszystkie dokonania Ericssona w zakresie sieci 5G, jej infrastruktury oraz globalnych kanałów operatorskich, z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną OPPO w zakresie opracowywania standardów 5G, technologii, produktów i scenariuszy zastosowań” - powiedział Andy Wu, wiceprezydent firmy i prezydent działu rozwoju oprogramowania Oppo.

Nowe Laboratorium 5G budowane w chińskim mieście Shenzen ma być miejscem, w którym prowadzone będą badania nad technologią łączności 5G. Obiektem współpracy mają być między innymi specjalne aplikacje i programy, które będą mogły w pełni wykorzystać potencjał sieci 5G. Oppo planuje także budowę swojej nowej siedziby głównej, która znajdować będzie się właśnie w Shenzen.

Zobacz także: Oto Xiaomi Civi. Wygląda świetnie!