Oppo pokazuje aparat przedni POD wyświetlaczem

Smartfony z wyświetlaczami na cały ekran to nic nowego. Jednak aparat zawsze był w nich umieszczony w widoczny sposób - jak otwór w rogu. Oppo może to zmienić.

Producenci smartfonów najpierw zmniejszali ramki, potem wprowadzili notch, aż w końcu zaczęli eksperymentować z innymi rozwiązaniami dotyczącymi aparatu przedniego. Na przykład w Xiaomi Mi Mix 3 jest on wysuwany. Jednak od kiedy czytnik odcisków palców został wbudowany w wyświetlacz, stało się jasne, że prędzej czy później ktoś pokusi się o umieszczenie tam również aparatu. Tytuł pierwszego innowatora przypada Oppo. Chińska firma zamieściła na oficjalnym profilu w sieci Weibo oraz Twitterze nagranie, pokazujące prototyp smartfona z wyświetlaczem na cały front, pod którym znajduje się aparat. Można nawet zobaczyć wykonywanie zdjęcia. Zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku:

Jak zapowiada w powyższym tweecie Oppo, mamy przygotować się na "coś niezwykłego". I faktycznie - filmik może intrygować, ale szkoda, że praktycznie nie widzimy na nim połowy urządzenia. Jak podaje Brian Shen z Oppo: "w chwili obecnej aparat pod wyświetlaczem nie jest w stanie uzyskać takiej samej jakości zdjęć, jak przy standardowych rozwiązaniach. Zastosowane obecnie sprawiają, że traci się dużo optyki, ale żadna nowa technologia nie może obejść się bez kroków pośrednich, a taki właśnie zrobiliśmy". Wynika z tego, że celem Oppo jest wbudowanie w wyświetlacz aparatu robiącego zdjęcia tej samej jakości, jak zwykłe aparaty (w notchu lub wysuwane) i ostro nad tym pracuje. Pozostaje mieć nadzieję, że zadowalające efekty zobaczymy jak najszybciej.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [30.07.2021]
  • Xiaomi zapowiada Redmi K40 Gaming Edition!