Oppo poważnie zagrozi Samsungowi? Nowy składak w drodze!

Najnowsze przecieki dotyczące składanego smartfona, nad którym pracuje Oppo pozwalają przypuszczać, że będzie to niezwykle ciekawe urządzenie.

Segment składanych smartfonów rozwija się coraz szybciej. Możemy to zaobserwować w mnogości informacji dotyczących kolejnych producentów pracujących na urządzeniami ze składanymi ekranami. Co prawda Samsung swoimi najnowszymi premierami Galaxy Z Fold3 oraz Galaxy Z Flip3 ustawił poprzeczkę niezwykle wysoko, jednak kolejne firmy starają się nadrobić dystans do koreańskiego producenta.

Kolejne informacje dotyczące składaka Oppo pojawiły się na chińskim portalu społecznościowym Weibo. Znany leakster o pseudonimie Digital Chat Station podzielił się kolejną porcją ciekawostek o tym urządzeniu:

Oppo poważnie zagrozi Samsungowi? Nowy składak w drodze!

Fot. weibo.com

Jego zdaniem najnowszy składany smartfon Oppo napędzany będzie przez flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 888. Jego wewnętrzny wyświetlacz będzie miał przekątną od 7,8 do 8 cali, charakteryzował się matrycą OLED, rozdzielczością 2K oraz 120 Hz częstotliwością odświeżania. Są to więc zbliżone parametry do Galaxy Z Fold3. Czytnik linii papilarnych ma zostać umieszczony w bocznym przycisku. Wygląda więc na to, że Samsung może być pierwszym producentem, który umieści go pod wyświetlaczem składanego smartfona.

Zobacz również:

Urządzenie chińskiego producenta ma różnić się od konkurenta przede wszystkim aparatami. Głównym aparatem będzie 50 MP jednostka Sony IMX766, która zdolna jest nagrywać filmy nawet w rozdzielczości 8K. Znajdziemy ją m.in. w Oppo Find X3 Pro. Z przodu, czyli jak przypuszczamy w zewnętrznym wyświetlaczu, znajdziemy 32 MP aparat selfie. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 11 z nakładką ColorOS 12.

W chwili obecnej nie wiemy jednak kiedy smartfon pojawi się na rynku, ani ile będzie kosztował.

Zobacz także: Oto, jak Samsung testuje wytrzymałość swoich składanych smartfonów