Oppo pracuje nad własnym procesorem mobilnym

Chiński producent chce być niezależny od zewnętrznych dostawców i trwają już zaawansowane prace nad jednostką centralną dla produkowanych przez niego telefonów.

Oppo idzie w ślady takich konkurentów na rynku mobilnym, jak Samsung, Apple i Huawei. Zgodnie z informacjami, projektowany przez niego procesor jest tworzony od podstaw we własnych laboratoriach. Pierwsze pogłoski o tym słyszeliśmy jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku, jednak teraz znalazły one potwierdzenie - a konkretnie twardym dowodem jest wniosek o rejestrację nazwy handlowej Oppo M1. Stosowna aplikacja została złożona dwa dni temu w EUIPO (European Union Intellectual Property Office czyli Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej).

Oppo pracuje nad własnym procesorem mobilnym

Źródło: LetsGo Digital

W załączonej dokumentacji czytamy, że znak handlowy Oppo M1 to układ scalony półprzewodnikowy, przeznaczony do komputerów, smartfonów, elektroniki, wyświetlaczy oraz telefonów komórkowych. W sieci można znaleźć informacje od ludzi, będących tzw. "dobrze poinformowanymi źródłami", że Oppo zatrudniło do pracy nad własnym procesorem inżynierów z MediaTek oraz Speadtrum. Sam producent jak na razie milczy w tej sprawie, ale spodziewamy się, że jeśli pracuje nad własnym procesorem, najszybciej zobaczymy go na Mobile World Congress w przyszłym roku.

Źródło: LetsGo Digital