Oppo prezentuje 125 W ładowarkę - ładowanie do pełna w 20 minut

Oppo zaprezentowało nowy system ładowania przewodowego. Ładowarka o mocy 125 W pozwala naładować smartfona do pełna w zaledwie 20 minut.

Oppo jest jedną z firm technologicznych, która od dłuższego czasu przykłada wagę do systemów ładowania urządzeń mobilnych. Baterie w chwili obecnej pozwalają na maksymalnie jeden dzień intensywnej pracy z flagowym urządzeniem. Oppo postanowiło skrócić czas potrzebny na ponowne ładowanie smartfona do minimum. Obecnie na rynku dostępne są smartfony z 65 W systemem ładowania SuperVOOC, a na rynku pojawia się właśnie nowa, 125 W ładowarka.

SuperVOOC o mocy 125 W

SuperVOOC o mocy 125 W

Chińczycy zaprezentowali działanie najnowszego systemu ładowania na przykładzie prototypowego smartfona wyposażonego w akumulator o pojemności 4000 mAh. Pełne ładowanie trwa 20 minut. W zaledwie 5 minut smartfon naładował się do 41%. Oppo prezentując najnowszą ładowarkę pobiło swój rekord ładowania smartfona o około 10 minut.

Producent informuje, że system szybkiego ładowania składający się ze 125 W ładowarki to całkowicie autorskie rozwiązanie. Inżynierowie Oppo podkreślają, że sama ładowarka, kabel i bateria to jedynie połowa sukcesu. Wszystkie elementy muszą być zaprojektowane z myślą o wydajności, ale przede wszystkim bezpieczeństwie.

Ładowarka Oppo flash charge

Ładowarka Oppo flash charge

W prototypowym telefonie, który został zaprezentowany na prezentacji nowej ładowarki wykorzystano podwójne ogniwa 6C.

Oppo nie zapowiedziało jeszcze telefonu, który zostanie wyposażony w nową, 125 W ładowarkę. Obecnie najszybciej ładującymi się smartfonami są flagowe smartfony Oppo Reno Ace oraz Realme X50 Pro 5G (zapoznaj się z naszą recenzją). Urządzenia te potrafią naładować się do pełna w zaledwie 31 minut.

Oppo postanowiło także rozwinąć technologię ładowania przewodowego. Na prezentacji pokazano system AirVOOC, który pozwala ładować smartfona z mocą 65 W. W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy rozwiązanie pojawi się na rynku. Do tej pory smartfony od Oppo nie posiadały wsparcia dla bezprzewodowego ładowania.

65 W ładowarka bezprzewodowe AirVOOC

65 W ładowarka bezprzewodowe AirVOOC

Przy okazji prezentacji nowych systemów ładowania Oppo pochwaliło się także nowymi akcesoriami. Pokazano ładowarki wykorzystujące technologię GaN, która pozwala znacząco zmniejszyć rozmiary. Nowa, 50 W ładowarka SuperVOOC ma wielkość wizytówki, a 120 W zasilacz Flash Charge zachował rozmiary klasycznej, 18 W ładowarki do smartfonów.

Sprawdź, ile kosztuje Oppo Reno

Źródło: theverge.com