Oppo prezentuje smartfon z modemem 5G i 10 krotnym zoomem.

Smartfon wygląda ciekawie, ale to nadal jeszcze prototyp.

Podczas, gdy najwięksi gracze tacy jak Samsung, LG, Huawei i Nokia pochłonięci są premierami nowych telefonów na przyszło tygodniowych targach Mobile World Congress Oppo podąża własną ścieżką. Nie pokaże w Barcelonie nowych smartfonów, ale prezentuje nowe funkcje, które pojawią się w smartfonach marki w 2019 roku.

Podobnie jak inni producenci Oppo ogłosił, że wprowadzi na rynek telefon z modemem 5G w tym roku oraz nową chmurową platformę do gier zapewniającą niskie opóźnienia i potężny zestaw gier do wyboru. Zgodnie z oczekiwaniami Oppo stawia na najnowszy procesor od Qualcomm - Snapdragon 855 w połączeniu z modemem X50 w nowym smartfonie, który Oppo nazwał pierwszym smartfonem z 5G.

Oppo prezentuje smartfon z modemem 5G i 10 krotnym zoomem.

Wiele ciekawszy od modemu 5G jest jednak obiektyw z 10 krotnym bezstratnym zoomem, który zostanie wprowadzony na rynek w smartfonie w drugim kwartale roków. Podczas, gdy większość smartfonów oferuje maksymalnie 2 krotny zoom optyczny dalsze powiększenie realizując programowo trzeba wyrazić słowa uznania dla 10 krotnego zoomu optycznego Oppo.

Aby tego dokonać Oppo zastosował 8,6 mm trzy kamerowy system, który zawiera główny obiektyw 48MP i 120 stopniowy szeroki obiektyw wraz z obiektywem o ogniskowej 160 mm. Ponieważ teleobiektyw z racji swojej budowy są grube Oppo stosuje moduł peryskopowy, którego grubość wynosi mniej niż 7 mm. Oznacza to, że pierwszy telefon z 10 krotnym zoomem optycznym nie będzie grubym urządzeniem.

Oppo prezentuje smartfon z modemem 5G i 10 krotnym zoomem.

Oppo twierdzi, że posiada również większy sensor w obiektywie szerokokątnym dla lepszej przejrzystości oraz podwójną stabilizację OIS. Według pierwszych testujących możliwości tego rozwiązania są naprawdę imponujące.

Oppo twierdzi, że zaprezentowany prototyp będzie nadal udoskonalony zarówno ze strony technicznej jak i programowej. Podczas korzystania z powiększenia optycznego jakość fotografii jest znacząco wyższa niż w przypadku Galaxy S10+ lub Google Pixel 3 XL.

Oppo prezentuje smartfon z modemem 5G i 10 krotnym zoomem.

Minie jeszcze trochę czasu, zanim zobaczymy to rozwiązanie w telefonie, ale Oppo obiecał że pierwszy smartfon z 10 krotnym zoomem optycznym zostanie wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2019 roku.

Być może takie rozwiązanie w przyszłości zobaczymy także w smartfonach OnePlus, którego właścicielem jest Oppo.