Oppo przygotowuje smartfon dla graczy?

W europejskiej bazie certyfikacyjnej EUIPO pojawiła się pozycja, która może zaciekawić mobilnych graczy. Wszystko wskazuje na to, że OPPO przygotowuje dla nich zupełnie nowe urządzenie.

Producenci smartfonów coraz więcej uwagi przykładają graczom, jako jednej z ważnych grup odbiorców ich urządzeń. W wielu modelach dostępne są specjalne funkcje i programy dedykowane graczom. Na tym jednak nie koniec, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów przygotowanych specjalnie pod kątem mobilnego gamingu. Gracze mogą wybierać z modeli Xiaomi, Lenovo, Redmi, OnePlus czy Asusa. Teraz do tej grupy chce dołączyć także OPPO.

W EUIPO, czyli Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej pojawił się certyfikat nienazwanego jeszcze smartfona chińskiego producenta. O ile w dostępnej w tym momencie dokumentacji nie ma jeszcze specyfikacji samego urządzenia, możemy znaleźć tam rendery telefonu. Patrząc na nie, możemy wysnuć wnioski, że ma to być smartfon dedykowany mobilnym graczom. Portalowi 91mobiles udało się dotrzeć do grafik przedstawiających nadchodzące urządzenie OPPO:

Tym, na co możemy zwrócić uwagę od razu jest brak notcha, czyli wycięcia na przednią kamerę, w wyświetlaczu telefonu. Wygląda na to, że ekran posiada nieco grubszą ramkę na górze, w której najprawdopodobniej znajdzie się aparat. Na pleckach znajdziemy wyspę na aparat z czterema obiektywami oraz ciekawy wzór, nadający mu wygląd smartfona dla graczy.

Zobacz również:

  • realme 7 już dostępny w polskich sklepach - co oferuje smartfon za 799 zł?
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [30.07.2021]
  • Kupić iPhone 12 teraz czy zaczekać na premierę iPhone 13?

Na ten moment nie wiemy jednak nic poza tym. W dokumentacji nie znajdziemy jeszcze nazwy modelu oraz jego specyfikacji technicznej. Pozostaje nam więc jedynie czekać i przekonać się, czy OPPO będzie w stanie namieszać w segmencie gamingowych smartfonów.

Zobacz także: Xiaomi staje się przewidywalne. Mi 12 idzie na ilość, a nie jakość!