Oppo szuka beta-testerów dla ColorOS 7

Bazowana a systemie Android 10 nakładka ColorOS będzie mieć w 2020 roku siódmą stabilną wersję. A póki co Oppo szuka osób chętnych do testów wersji beta.

Sama zapowiedź nowej wersji nakładki nie jest niczym nowym - Oppo ogłosiło pracę nad ColorOS 7 już w listopadzie, informując od razu, że jako pierwsi otrzymają ją użytkownicy z Chin. Dzisiaj, z początkiem roku, pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych do jej przetestowania w wersji beta. Niestety, nie dotyczy wszystkich smartfonów korzystających z ColorOS 6, a jedynie trzech modeli - F11, F11 Pro i F11 Pro Avengers Edition. Jest jednak szansa, że programem beta zostaną objęte w przyszłości również inne modele. Co interesujące, Oppo nie nazywa tej edycji "wersją beta", ale "wersją testową" (trial). Chodzi jednak o to samo.

Oppo szuka beta-testerów dla ColorOS 7

Jeśli posiadasz któryś z wymienionych modeli, możesz zgłosić się do testów. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ beta będzie dostępna tylko przez ograniczony czas. W celu jej pobrania należy wejść w ustawienia telefonu, a następnie menu aktualizacji oprogramowania. Tam należy wybrać Trial version i zgodzić się na warunki użytkowania. Udostępniony plik będzie gotów do pobrania z działu Aktualizacja systemu. Przypominamy, że jak zawsze w przypadku wersji beta, także i ta może cechować niestabilnością oraz bugami, dlatego przed jej instalacją warto wykonać kopię zapasową ważnych plików.

Źródło: GSM Arena