Oppo, vivo i Xiaomi łączą siły - Chińczycy wprowadzają nowy system bezprzewodowego przesyłania danych

Trzy największe Chińskie firmy produkujące smartfony wprowadzają wspólny standard bezprzewodowego przesyłania danych.

Oppo, vivo i Xiaomi są jednymi z największych producentów na świecie. Nie da się zaprzeczyć, że w przeciągu ostatnich 10 lat Chińczycy bardzo dynamicznie rozwinęli swoją technologię i stali się konkurentami dla firm takich, jak Samsung, Apple czy LG.

Oppo, vivo i Xiaomi łączą siły - Chińczycy wprowadzają nowy system bezprzewodowego przesyłania danych

Źródło: gsmarena.com

Trzej największych Chińskich producentów smartfonów łączy siły, aby ułatwić przesyłanie plików pomiędzy ich urządzeniami. W sierpniu 2019 roku utworzono Inter-Transfer Alliance Group, której celem było umożliwienie urządzeniom bezproblemowego przesyłania plików w systemie peer-to-peer o dużej wydajności.

Po kilku miesiącach testów stowarzyszenie Inter-Transfer Alliance Group ogłosiło właśnie, że zostały one ukończone z pomyślnymi rezultatami. W komunikacie prasowym zawarto, że Inter-Transfer Alliance Group ma charakter globalny. Zgodnie z informacjami przekazanymi w informacji prasowej, nowe rozwiązanie zostało stworzone, ponieważ wraz z implementacją sieci 5G średnia wielkość pliku znacznie wzrośnie.

Według Spark Ni - starszego wiceprezesa vivo, partnerstwo pomiędzy vivo, Oppo i Xiaomi zapewni użytkownikom możliwość bezprzewodowego udostępniania plików bez konieczności połączenia się z internetem. Rozwiązanie korzystać będzie z łączności Bluetooth, aby szybko sparować urządzenia. Transfer danych odbywał się będzie za pomocą łączności Wi-Fi P2P. Aby skorzystać z rozwiązania obie technologie muszą być uruchomione na urządzeniu nadającym i odbierającym pliki.

Peer-to-Peer Transmission Alliance jest globalnym rozwiązaniem, a autorzy otwarci są na kolejnych producentów, którzy chcieliby zaimplementować stworzony standard w swoich urządzeniach. Prędkość transferu wynosić będzie około 20 MB/s, a rozwiązanie zostanie ostatecznie wdrożone w pierwszych smartfonach w przyszłym miesiącu.

Źródło: gsmarena.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących