Oppo w produkcji smartfona N3 ma wykorzystać niecodzienne materiały i technologie

Nowy smartfon produkcji Oppo zapowiada się na naprawdę niecodzienne urządzenie. Model o prostej nazwie N3 ma zadebiutować jeszcze w tym roku, a do nas docierają kolejne plotki dotyczące tego telefonu. Producent chwali się tym, że telefon ma być wykonany ze specjalnego metalu niespotykanego u innych firm zajmujących się produkcją urządzeń mobilnych.

Oppo N3 ma być nowym sztandarowym smartfonem od chińskiego producenta. Premiera telefonu przewidziana jest na październik, więc z dnia na dzień rośnie liczba plotek dotyczących tego urządzenia. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że nowy Oppo N3 ma być wyposażony w jeden aparat, który będzie można wykorzystać jako przednią i tylną kamerę dzięki nietypowej konstrukcji.

Możliwe jednak, że nie będzie to jedyny element smartfona Oppo N3, który wyróżni go na tle konkurencji. Producent zapowiada, że wykorzysta do jego produkcji “metal klasy lotniczej”. Nie wiadomo jednak, o jaki dokładnie materiał może chodzić, a firma zostawia użytkownikom pole do zgadywanek. Najprawdopodobniej będzie to po prostu specjalny stop wytrzymałego i lekkiego aluminium.

Zobacz również:

  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
Oppo w produkcji smartfona N3 ma wykorzystać niecodzienne materiały i technologie

Oprócz specjalnego materiału, z którego będzie wykonana obudowa, Oppo N3 ma zostać wykorzystany w innowacyjny system chłodzenia. Podzespoły generujące największe ilości ciepła mają zostać pokryte specjalnym materiałem, który pozwoli na jego odprowadzenie i wychłodzenie narażonych na przegrzanie komponentów. Redaktorzy Phone Arena przewidują, że może być to związane z funkcją nagrywania wideo w jakości 4K, która generuje mnóstwo ciepła w smartfonach innych firm.

źródło: phonearena.com