Oppo zapowiada premierę Reno 2 z 20x zoomem

OPPO wprowadzi na rynek następce Reno po zaledwie czterech miesiącach.

OPPO to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Chiński gigant już w 2016 roku stał się największym dostawcą telefonów komórkowych w Chinach. OPPO przez wiele lat koncentrowało się jedynie na lokalnym rynku stąd też znikoma znajomość tej firmy w Europie.

Oppo zapowiada premierę Reno 2 z 20x zoomem

Źródło: techadvisor.co.uk

Smartfony od OPPO można kupić oficjalnie w Polsce od stycznia 2019 roku. Producent na dobre wziął się za ekspansję rynków Europejskich. Smartfony zakupimy zarówno na wolnym rynku, jak i u największych operatorów. Kilka miesięcy po rynkowym debiucie nad Wisłą zaprezentowano serię Reno, która składa się z dwóch znakomitych smartfonów. Do wyboru jest klasyczny Reno oraz droższy flagowy model Reno 10x Zoom. Podczas testów OPPO Reno doceniliśmy aparat, świetny bezramkowy ekran oraz rewelacyjne czasy pracy na pojedynczym ładowaniu w połączeniu z szybkim ładowaniem VOOC.

Oppo zapowiada premierę Reno 2 z 20x zoomem

OPPO oficjalnie potwierdziło na Twitterze, że uruchamia serię smartfonów OPPO Reno 2 w Indiach już 28 sierpnia. To dosyć niespodziewany ruch, ponieważ modele Reno oraz Reno 10x Zoom pojawiły się w oficjalnej sprzedaży odpowiednio w połowie maja (Reno) oraz na początku czerwca (Reno 10x).

Firma zdecydowała się na premierę urządzenia w Indiach, ponieważ spółka córka - Realme również planuje premierę swoich najnowszych urządzeń właśnie w tamtym kraju. Oficjalny post dodany z konta OPPO India potwierdza, że nowe modele z serii posiadały będą cztery obiektywy na tylnym panelu, wysuwaną płetwę oraz 20x zoom.

W chwili obecnej nie wiemy jeszcze czy zoom będzie optyczny, hybrydowy czy cyfrowy.

Cztery obiektywy zaprezentowane na renderze posiadają różne rozmiary i umieszczone są od największego na górze do najmniejszego. Dzięki temu Oppo Reno 2 znacząco będzie odróżniał się od poprzednika oraz innych dostępnych na rynku smartfonów.

Na samej górze umieszczono wysuwaną płetwę, która jest gwarancja zastosowania niemal bezramkowego wyświetlacza na froncie urządzenia. Dodatkowo podobnie, jak w modelu Reno i Reno 10x producent poza kamerką do selfie umieści w niej lampę błyskową aparatu tylnego.

Oppo zapowiada premierę Reno 2 z 20x zoomem

Producenci smartfonów przyzwyczaili nas do wprowadzania flagowego urządzenia z danej serii raz do roku. Takiego cyklu wydawniczego trzyma się Apple oraz Samsung. Niektóre przedsiębiorstwa wprowadzają dwa urządzenia w ciągu roku. Taką strategię przyjęło Sony oraz OnePlus, który wprowadza poprawioną wersję swojego flagowca jesienią.

Jak będzie w przypadku OPPO? Raporty sugerują, że Reno 2 nie będą flagowcami. Nie dziwi nas to, ponieważ Reno i Reno 10x Zoom, które są przedstawicielami urządzeń z wysokiej półki zaprezentowane zostały niecałe pół roku temu. Przewiduje się, że seria Reno 2 złożona będzie z tańszych urządzeń, które wprowadzą funkcje znane z modeli Reno do średniej półki cenowej. Mówi się, że na rynku mogą pojawić się trzy urządzenia Reno 2, Reno 2Z oraz Reno 2F.

Oppo zapowiada premierę Reno 2 z 20x zoomem

Jeżeli plotki okażą się prawdziwe premiera modeli Reno 2 może być sensowa, ale nazewnictwo wprowadzi sporo zamieszania na rynku. Ciężko może być wytłumaczyć mniej zaawansowanemu użytkownikowi, że Reno jest lepszy od Reno 2.

Podejrzewamy, że OPPO nie bez przyczyny prezentuje najnowsze smartfony z serii Reno 2 w Indiach. Tańsze modele prawdopodobnie zadebiutują najpierw na rozwijających się rynkach, a dopiero później pojawią się w Europie.