Oprogramowanie Boot Camp nie unieważnia gwarancji

Apple potwierdził dzisiaj, że instalacja oprogramowania Boot Camp na Macintoshach z procesorami Intela nie powoduje unieważnienia gwarancji na te komputery.

Boot Camp to przedstawione niedawno oprogramowanie, które umożliwia instalację systemu Windows XP na Macintoshach z procesorami Intela. W czasie uruchamiania komputera można wybrać jeden z zainstalowanych systemów operacyjnych.

Na forach dyskusyjnych szybko pojawiły się informacje, że instalacja tego oprogramowania spowoduje unieważnienie gwarancji na nowy komputer. Podobną opinię wyrażali także niektórzy pracownicy firmy Apple. Jak jednak powiedział nam wczoraj po południu jeden z menedżerów Apple Europe, nie jest to prawdą - gwarancja na sprzęt będzie respektowana niezależnie od tego, czy używane jest to oprogramowanie.

Należy jednak pamiętać, że użycie oprogramowania w wersji beta oznacza konieczność samodzielnego rozwiązywania ewentualnych problemów. Dlatego też najlepiej wykonać pełną kopię zapasową wszystkich istotnych danych. Jak zaleca Apple, czynność tę należy powtarzać regularnie podczas korzystania z programu Boot Camp.