Oprogramowanie antywirusowe z Redmond

Jak informuje agencja Reuters, koncern Microsoft pracuje nad oprogramowaniem antywirusowym, które stanowić może konkurencję dla produktów takich firm, jak Symantec, czy Network Associates.

Mike Nash – szef departamentu security business w Microsofcie w wywiadzie udzielonym reporterom Reutersa podkreślił, iż koncern pracuje nad własnym oprogramowaniem, majacym zabezpieczyć użytkowników systemów operacyjnych z rodziny Windows przed wirusami oraz robakami, które w ostatnim czasie coraz intensywniej panoszą się w Internecie.

Co ciekawe, plany co do własnego oprogramowania antywirusowego koncernu z Redmond zakładają jego sprzedaż, jako niezależnego produktu, nie zainstalowanego domyślnie w systemie operacyjnym. Już od dawna konkurencja obawiała się, iż Microsoft będzie chciał zintegrować z systemem własne rozwiązania antywirusowe, co zapewne nie pozostałoby bez wpływu na wyniki sprzedaży takich gigantów, jak chociażby Symantec. Jego przedstawiciele pozytywnie zareagowali na wieści o nowej konkurencji i planach niezależnej dystrybucji.

Technologia antywirusowa, która posłuży do skonstruowania oprogramowania została pozyskana przez Microsoft poprzez przejęcie rumuńskiej firmy GeCAD Software. Mike Nash nie sprecyzował jeszcze, kiedy można będzie spodziewać się oficjalnej premiery autorskiej aplikacji antywirusowej koncernu z Redmond.