Oprogramowanie używane za 50% ceny

Niemiecka firma wchodzi na polski rynek z oprogramowaniem pozyskiwanym od przedsiębiorstw, które redukują miejsca pracy i chcą upłynnić zainwestowane środki, zmieniających oprogramowanie na aktualniejsze, bądź tych ogłaszających upadłość.

usedSoft - jeden z europejskich sprzedawców używanego oprogramowania - sprzedaje licencje po cenie wynoszącej od 20% do 50% ceny oprogramowania nowego. Przedsiębiorstwa i urzędy w Polsce mogą w ten sposób znacznie zaoszczędzić na kosztach. Niemiecka firma oferuje przede wszystkim oprogramowanie firmy Microsoft - Windows, Microsoft Office, Microsoft Exchange Server, ale także np. Autodesk CAD/CAM.

Poprzez stronę internetową usedSoft firmy - także z Polski - mogą nawiązać kontakt i przedstawić swoją ofertę zawierającą takie dane, jak producenta, nazwę oprogramowania i liczbę oferowanych licencji. "W przeciwieństwie do niemal wszystkich innych produktów, oprogramowanie nie ulega zużyciu. Licencja ma więc dla nabywcy taką samą wartość jak nowa, a różnica polega na tym, że można ją kupić na zdecydowanie bardziej korzystnych warunkach. Oszczędności oferowane nabywcy wynoszą, w zależności od stopnia aktualności oprogramowania, od 20 do 50%" - przekonują przedstawiciele usedSoft.

Pomysł na handel nieużywanymi już licencjami na oprogramowanie wywodzi się z Niemiec. usedSoft - jako jedna z pierwszych - zaczęła już w 2003 r. budować rynek używanych produktów tego typu. Na polski rynek firma weszła dzięki stworzeniu latem tego samego roku w Polsce przedstawicielstwa dystrybucyjnego. "W Polsce zarysowuje się wzrost popytu na używane oprogramowanie. Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej zauważają, że mogą dużo zaoszczędzić, kupując używane oprogramowanie" - podkreśla Peter Schneider, prezes usedSoft.

Jak przekonują przedstawiciele usedSoft, nie tylko przedsiębiorstwa, lecz również urzędy coraz częściej wybierają tę metodę zakupu oprogramowania. Jednym z nich było miasto Monachium.