OptiPlex 160 - miniaturowy komputer Della

Firma Dell rozpoczyna sprzedaż nowego niewielkiego komputera stacjonarnego, któremu nadała nazwę OptiPlex 160 Tiny Desktop. Urządzenie, które przeznaczone jest do biznesowych zastosowań, cechuje się niewielkim apetytem na energię.

Dell OptiPlex 160 Tiny Desktop to malutki stacjonarny komputer dysponujący czarną obudową o wymiarach 22,9 x 4,7 x 22,5 cm (waga całości - 2,09 kg). Urządzenie, które przeznaczone jest do biznesowych zastosowań, z pewnością przypadnie do osobom, którym na sercu leży ochrona środowiska. Producent zamontował bowiem w jego wnętrzu podzespoły takie jak 1,6-gigahercowy procesor Intel Atom (dwurdzeniowy układ pojawi się z początkiem przyszłego roku), zintegrowany układ graficzny SIS Mirage 3 oraz cechujący się wysoką sprawnością zasilacz (87%). Sprzęt oferuje ponadto do 4 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 80 - 160 GB lub dysk typu SSD oraz opcjonalną kartę WiFi.

Dell OptiPlex 160

Dell OptiPlex 160

Nowość dostępna jest z systemem FreeDOS, Windows Vista Home Basic, Vista Business lub Business z możliwością downgrade'u do Windowsa XP.

Producent objął komputer 3-letnią gwarancją i wycenił na 563 USD.