Optimus AUX trafi wkrótce do sprzedaży

Rosyjska firma Art. Lebedev Studio kończy prace nad urządzeniem o nazwie Optimus AUX, znanym wcześniej jako Optimus Pultius. Jest to specyficzna klawiatura numeryczna, w której zamiast opisów klawiszy zastosowane zostały wyświetlacze OLED.

O firmie Art. Lebedev Studio mówiło się swego czasu bardzo dużo za sprawą klawiatury Optimus Maximus. Produkt, którego premiera była kilka razy przekładana, został wyceniony na około 1600 USD i jest sprzedawany w USA, Kanadzie, kilku państwach europejskich oraz w firmowym sklepie internetowym.

Optimus AUX trafi wkrótce do sprzedaży

Optimus Maximus - klawiatura z wyświetlaczami OLED na każdym klawiszu

Nietypowa pod względem konstrukcji klawiatura charakteryzuje się tym, że opisy wszystkich klawiszy zostały w niej zastąpione małymi wyświetlaczami OLED. Posunięcie to umożliwia łatwą zmianę układu klawiatury i dostosowanie wyświetlanych symboli do potrzeb aktualnie wykorzystywanych aplikacji lub gier. Szczegółowe informacje o tym urządzeniu (w języku angielskim) są dostępne na stronie producenta.

Optimus AUX trafi wkrótce do sprzedaży

Optimus AUX - ostateczny prototyp

Podobną konstrukcją charakteryzuje się Optimus AUX. Tym razem mamy do czynienia z klawiaturą numeryczną, wyposażoną w 15 programowalnych klawiszy z wyświetlaczami OLED oraz hub z dwoma portami USB. Producent ogłosił, iż prace nad tym projektem dobiegają końca i zaprezentował zdjęcia ostatecznej wersji prototypu.

Optimus AUX trafi wkrótce do sprzedaży

Optimus AUX - wizualizacja produktu

Data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że Optimus AUX będzie sprzedawany w cenie około 650 USD.