Optimus Mini - "animowana" klawiatura

Już wkrótce na rynek trafi produkt o nazwie Optimus Mini Keyboard - czyli zaprojektowana przez firmę Art. Lebedev Studio miniaturowa klawiatura, posiadająca zaledwie trzy przyciski, które zamiast zwykłych nadruków wyposażono w małe wyświetlacze OLED.

Przypomnijmy, że latem minionego roku Art. Lebedev Studio przedstawiła projekt bardzo ciekawej klawiatury (Optimus OLED keyboard) wyposażonej w mini ekrany OLED umożliwiające prezentowanie, w zależności od potrzeb, znaków w różnych językach czy nawet kolorowych ikon. Pisaliśmy o tym w artykule "Dynamiczna klawiatura z OLED-ami".

Gdy kilka tygodni temu na stronie firmy ukazała się informacja "Good Things Come in Small Packages - February 1, 2006" sądzono że jest to właśnie zapowiedź jej premiery. Dzisiaj już wiadomo, że nie chodziło o wspomniany wcześniej projekt lecz o jego wersję "mini" z obudową o wymiarach 118 x 51,8 x 18 mm. Umieszczono w niej trzy klawisze (32 x 32 mm) z kolorowymi (256 tys. kolorów) wyświetlaczami OLED o wielkości 20 x 20 mm i rozdzielczości 96 x 96 pikseli, które są w stanie wyświetlać obrazki lub animacje (5 klatek/s). Połączenie z komputerem zapewnia złącze USB.

Optimus Mini - "animowana" klawiatura

Optimus Mini Keyboard

Według przedstawicieli Art. Lebedev Studio klawiatura może pełnić przeróżne funkcje - jej przyciski mogą zostać wykorzystane jako dodatkowe klawisze funkcyjne w grach, programach pocztowych, odtwarzaczach multimedialnych lub też jako wskaźniki wykorzystania procesora, pamięci itp.

Urządzenie przystosowano do współpracy z systemem Windows, lecz - jak zastrzegają przedstawiciele Art. Lebedev Studio - już trwają przygotowania do zapewnienia kompatybilności z innymi platformami systemowymi.

"Pełna" klawiatura najprawdopodobniej zostanie ukończona pod koniec roku, natomiast aktualnie zaprezentowaną można już zamawiać w systemie przedsprzedaży - jej cena to 100 USD. Pierwsze egzemplarze zjadą z linii produkcyjnej 15 maja 2006 r.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Art. Lebedev Studio.