Optimus One i Optimus Chic. Nowe modele LG zaprezentowane

LG zaprezentowało nowe telefony z serii Optimus. Obydwa będą pracować na systemie operacyjnym Android 2.2. Zarówno One jak i Chic mają być przeznaczone dla osób nie korzystających wcześniej ze smartfonów.

Obydwa telefony od LG będą poosiadać najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego od Google - Android 2.2. Został on usprawniony tak, by oferować do trzech razy szybsze działanie przeglądarki internetowej i aplikacji. LG chwali mobilny system Google przede wszystkim za przydatne aplikacje typu Google Voice Search, Actions czy Maps, która od niedawna posiada funkcję nawigacji.

LG Optimus One będzie wyposażony w 3,2-calowy pojemnościowy wyświetlacz HVGA (320x480 pikseli), procesor 600MHz, Wi-Fi, HSDPA oraz 3-megapikselowy aparat fotograficzny. 170MB pamięci wewnętrznej można powiększyć o kartę microSD do 32GB.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 27.09.2021]

LG Optimus Chic posiada prawie identyczną specyfikację. Różni go aparat cyfrowy z matrycą o rozdzielczości 5 MPix oraz nieco mniejsza pojemność baterii (1250 zamiast 1500mAh). Smartfon ten ma być przeznaczony dla osób ceniących stylowe urządzenia. Dodatkową, ciekawą funkcją jest możliwość zdalnego sterowania modelem Chic za pomocą komputera.

Pierwsze egzemplarze zaprezentowanych telefonów z serii Optimus trafią do sprzedaży już w październiku.

Niestety nie wiadomo czy wspominany wyżej CPU to dwurdzeniowy procesor z serii Nvidia Tegra. Przypomnijmy, że firma w zeszłym tygodniu pochwaliła się zamiarem wykorzystania ich właśnie w telefonach z serii Optimus. Smartfony LG wyposażone w dwurdzeniowe procesory miały być zapowiedziane najpóźniej w ostatnim kwartale tego roku.