Optimus Q2 - nowy smartfon LG z dwurdzeniowym CPU i klawiaturą QWERTY

Jeszcze w tym tygodniu do sprzedaży w Europie powinien trafić smartfon LG Optimus Q2. Urządzenie wyposażone zostało m.in. w dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY.

LG Optimus Q2 to idealne urządzenie dla osób, które co prawda szukają smartfona z dużym dotykowym wyświetlaczem, lecz także z wielką chęcią widziałyby, aby oferował on możliwość skorzystania z fizycznej klawiatury.

Optimus Q2 spełnia idealnie te wymagania, gdyż wyposażony został w 4-calowy dotykowy ekran IPS (800 x 480 pikseli, jasność aż 700 cd/m2) oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 7.12.2021]

Smartfon, który pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread, oferuje ponadto do dyspozycji użytkowników następujące podzespoły:

- 1,2-gigahercowy układ Tegra 2

- 5-megapikselowy aparat cyfrowy

- umieszczoną z przodu kamerkę VGA do prowadzenia wideorozmów

- moduł 802.11 b/g/n WiFi z wsparciem dla WiFi Direct

- moduł Bluetooth

Warto na koniec dodać, że grubość obudowy urządzenia to 12,3 milimetra (oczywiście wpływa na nią zastosowanie wysuwanej klawiatury), zaś waga całości wynosi 147 gramów.

LG Optimus Q2 powinien trafić do sprzedaży w Europie jeszcze w tym tygodniu. Niestety jego przewidywana cena nie została podana.