Optimus Vu - smartfon z ekranem o proporcjach 4:3

Firma LG postanowiła wyróżnić swój nowy smartfon Optimus Vu na tle konkurencyjnych rozwiązań. Z pewnością jej to się udało, gdyż wyposażyła go w ekran, którego proporcje wynoszą 4:3.


Aby wyróżnić się na tle konkurencyjnych smartfonów z górnej półki, najnowszy smartfon firmy LG, model Optimus Vu, został wyposażony w ekran (wykonano go w technologii IPS) o proporcjach 4:3. Pozwala on na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i oferuje 5-calową przekątną, co oznacza, że stanowić może konkurencję np. dla 5,3-calowego smartfona/tabletu Samsung Galaxy Note.

Producent urządzenia twierdzi, że dzięki takim proporcjom ekranu Optimus Vu będzie wygodniejszy do trzymania.

Parametry

Nowy "tabletowy" smartfon wyposażony został w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz Qualcomm APQ8060 SoC, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wewnętrznej pamięci, 8-megapikselowy aparat, moduły A-GPS, WiFi 802.11 a/b/g/n i Bluetooth 3.0 oraz technologię NFC. Co ważne (szczególnie na koreańskim rynku) urządzenie dostępne jest też w wersji oferującej obsługę szybkiej technologii komunikacji LTE.

Warto dodać, że całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji. 2.3, który jednak najprawdopodobniej doczeka się aktualizacji do wersji Ice Cream Sandwich.

Kiedy i za ile?

Niestety cena nowego smartfona oraz termin wprowadzenia go do sprzedaży nie są znane. Być może jednak dowiemy się więcej na ten temat na zbliżających się targach MWC w Barcelonie.

Proporcje ekranu

Jak się faktycznie użytkuje urządzenie o takich proporcjach? Aby wyrobić sobie jakieś zdanie na ten temat można np. wziąć do ręki zeszyt A5 i złożyć go na pół wzdłuż krótszego boku.

Warto zadać sobie również pytanie, jak będą wyglądały aplikacje przygotowane z myślą o wyświetlaczach panoramicznych?

____________

Co sądzicie o tym pomyśle? Ma szansę się przyjąć?