Optoma DV10 Movie Time

Prawdziwie przenośny projektor DLP z wbudowanym odtwarzaczem DVD i głośnikami.

Prawdziwie przenośny projektor DLP z wbudowanym odtwarzaczem DVD i głośnikami.

Optoma DV10 Movie Time

DV10 Movie Time, projektor zintegrowany z odtwarzaczem DVD i głośnikami, po raz pierwszy prezentowany był na ubiegłorocznych targach elektroniki użytkowej CES w USA. Od niedawna dostępny jest także w Polsce. Wcześniej w laboratorium redakcyjnym testowaliśmy tego rodzaju urządzenie oferowane przez HP (KD 5/2005). HP EP90012 Instant Cinema nie wypadł dobrze, m.in. ze względu na swoją wagę - aż 10 kg! A przecież w założeniu projektory z wbudowanym odtwarzaczem DVD to urządzenia przenośne. W przypadku modelu Optomy ten warunek został spełniony - urządzenie ma niewielkie rozmiary i nie jest ciężkie. Do tego DV10 oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. Projektor ma przetwornik DLP o proporcjach 16:9 i rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Wyposażono go w 7-segmentowe koło filtrujące, które obraca się z prędkością 4x.

Optoma DV10 Movie Time

Klawisze do poruszania się po menu projektora są niewygodne i źle rozmieszczone.

Jest to rozwiązanie, niespotykane w urządzeniach z tego przedziału cenowego, znacznie ograniczające występowanie tzw. efektu tęczy. Kontrast jest bardzo dobrej jakości (wysoki, bo zastosowano dynamiczną przesłonę), podobnie jak odwzorowanie kolorów, które są ciepłe, prawdziwie kinowe. Niestety, zoom optyczny ma regulację symboliczną - 1:1,12. Projektor pracuje cicho, a wbudowane głośniki wystarczą do nagłośnienia nawet sporego pokoju (choć trzeba przyznać, że system audio w modelu HP działał efektywniej i wiarygodniej tworzył złudzenie dżwięku otaczającego). Wbudowany w DV10 Movie Time odtwarzacz DVD (płyty wkłada się od góry) połączony jest z projektorem łączem cyfrowym, a jakość generowanego przezeń sygnału jest bardzo wysoka. Wadą urządzenia jest brak dekodera DTS.

Informacje

Typ projektor DLP 16:9 z wbudowanymi: odtwarzaczem DVD i głośnikami

Cena 5840 zł

Dystrybutor Veracomphttp://www.veracomp.com.pl

Wymiary 36,8 x 11,7 x 27,3 cm

Waga 3,5 kg

Funkcje korekcja zniekształceń kształtu obrazu, tryb projekcji tylnej, stopklatka, zoom, korekcja gamma, regulacja intensywności bieli, profile obrazu i dźwiźku, emulacja dźwiźku surround, odtwarzanie MP3

Złącza VGA, S-Video, kompozyt, komponentowe, RS232, wyjście cyfrowe optyczne audio, stereo audio minijack

Kontrast 4000:1

Trwałość lampy 3000 godz.

Głośność 28 dB

Potencjali rywale

HP ep9012 Instant Cinema 5850 zł

Słaby obiektyw, bardzo głośna praca. Naturalne barwy, lecz fatalna jakość obrazu z wbudowanego

odtwarzacza DVD.

Radio Shack Cinego D-1000 Instant Theater 4450 zł

Małe gabaryty. Dobry obraz z projektora DLP. DVD ładowane od góry.

Dlaczego

Znakomita jakość obrazu, ale z tzw. efektem tęczy. Niewielka waga jak na możliwości zestawu.