Optoma ulepsza projektor kina domowego

Veracomp wprowadził do swojej oferty następcę popularnego projektora OptomaHD72i. Odświeżony model pod nazwą HD73 został zbudowany w oparciu o najnowszy układ DarkChip3.

Dzięki zastosowaniu DarkChip3 firmy Texas Instruments, Optoma HD73 może poszczycić się w stosunku do swego poprzednika wyższym kontrastem, który wynosi obecnie aż 6000:1 w trybie ImageAI. Jasność lampy jest optymalizowana dynamicznie, w zależności od przesyłanego do projektora sygnału. Maksymalna rozdzielczość obrazu to 1280x768 pikseli. Za odwzorowanie barw odpowiada tu 6-segmentowe koło kolorów obracające się z 5-krotną prędkością.

Optoma ulepsza projektor kina domowego

Projektor Optoma HD73i

Żywotność lampy projektora HD73 wynosi 3000 godzin. Głośność projektora to 27 dBA. Obiektyw HD73 posiada możliwość regulacji obrazu zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pozwala to w szerokim zakresie korygować tzw. efekt Keystone'a, gdy nie można ustawić urządzenia prostopadle do ekranu. Poprzez dołączony do zestawu adapter można przesłać do projektora Optomy sygnał RGB przez cyfrowy interfejs DVI-I. Sygnał z komputera stacjonarnego lub laptopa można wprowadzić przez to samo gniazdo bezpośrednio lub przy użyciu konwertera D-sub. Jest także gniazdo HDMI, S-Video oraz kompozyt.

Zobacz również:

  • Nowe projektory Optoma serii Ultra Bright

W Polsce gwarancja na lampy wszystkich projektorów Optoma jest wydłużona i wynosi 12 miesięcy (lub 1000 godzin). Sugerowana cena nowego modelu to 8527 zł.