Optyczna nowość od Lite-Ona

Oferta firmy Lite-On wzbogaciła się o nową zewnętrzną nagrywarkę DVD o oznaczeniu SSM-85H5SX. Urządzenie, które bez problemu radzi sobie z wszystkimi popularnymi formatami zapisu na płytach DVD i CD, wyposażono w technologię LightScribe.

Lite-On SSM-85H5SX to zewnętrzna, wieloformatowa nagrywarka obsługująca wszystkie dostępne na rynku formaty DVD (włącznie z krążkami DVD-RAM), która przeznaczona jest przede wszystkim do współpracy z komputerami przenośnymi. Urządzenie wyposażono w obsługę interfejsu USB 2.0 oraz obudowę charakteryzującą się niewielkimi wymiarami (138 x 24,37 x 155,2 mm, całość waży 362,8 gramów). Warto też wspomnieć o czasie dostępu wynoszącym 130 ms (dla DVD) i 110 ms (dla CD), kompatybilności z systemami Windows 2000 i XP oraz o technologii LightScribe, pozwalającej na wykonywanie etykiet na odpowiednich przystosowanych płytach CD-R i DVD+\-R (1,6x dla CD i DVD).

Lite-On SSM-85H5SX

Lite-On SSM-85H5SX

Ogólna specyfikacja nowości przedstawia się następująco:

Zapis:

DVD+R - maksymalnie 8x

DVD+R DL - maksymalnie 4x

DVD-R - maksymalnie 4x

DVD-R DL - maksymalnie 4x

DVD+RW - maksymalnie 8x

DVD-RW - maksymalnie 6x

DVD-RAM - maksymalnie 5x

CD-R - maksymalnie 24x

CD-RW - maksymalnie 24x

Odczyt :

DVD-ROM - maksymalnie 8x

DVD-RAM - maksymalnie 5x

CD-ROM - maksymalnie 24x

Nowa nagrywarka, która została wyceniona przez producenta na 109 euro, powinna trafić do sprzedaży na rynku europejskim jeszcze w tym miesiącu.

Strona producenta.


Zobacz również