Optymalizuj Vistę za darmo

Jeszcze nie odbyła się oficjalna premiera nowego systemu Microsoftu, a już producenci oprogramowania prześcigają się w tworzeniu narzędzi do jego przyspieszania. Każdy chce zarobić, jednak chińska firma IObit postanowiła przygotować darmowy program optymalizujący o nazwie Advanced WindowsCare Personal.

Optymalizuj Vistę za darmo

Opcje dodatkowe

Narzędzie działa nie tylko w Viście, ale również w Windows XP i 2000. Programiści postanowili wykorzystać swoje doświadczenie w tworzeniu tego typu "optymalizatorów" i przystosować swój produkt do Visty.

"Pomimo, że nowy system Microsoftu został przygotowany pod kątem optymalnego korzystania ze sprzętu komputerowego, to wciąż 'zżera' zbyt wiele mocy CPU i pamięci RAM."- wyjaśnia Hugo Dong, prezes IObit w komunikacie prasowym. "Wielu użytkowników będzie bolała głowa z powodu instalacji Visty na starym pececie" dodaje Dong.

Advanced WindowsCare Personal może być wykorzystywany zarówno w komputerach biurkowych, jak i w maszynach przenośnych. AWC analizuje wąskie gardła systemu, zawieszające się aplikacje oraz sprawdza, czy na dysku nie ma złośliwych programów w postaci dodatków reklamowych lub szpiegowskich. Narzędzie automatycznie naprawia znane problemy rodziny Windows - poprzez czyszczenie pamięci podręcznej, raportowanie o nieodpowiadających aplikacjach, kontrolę pamięci wirtualnej oraz monitorowanie wykorzystania mocy procesora przez usługi i procesy.

W nowej wersji 2.3 wprowadzono okienko "News Center", poprawiono obsługę Visty oraz usunięto błędy pojawiające się w czasie skanowania rejestru.

Pobierz plik i zobacz galerię ilustracji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.