Optymalne modele w Sieci

ParallelGraphics wydała Image Model Optimizer, narzędzie które zmienia złożone obiekty 3D w reprezentacje VRML.

Image Model Optimizer zaproponowany przez firmę ParallelGraphics to narzędzie pozwalające zamienić złożone obiekty trójwymiarowe na ich reprezentacje zapisane w sieciowym języku VRML (Virtual Reality Markup Language). Program współpracuje z wieloma formatami typu CAD/CAM/CAE oraz potrafi skonwertować modele 3D stworzone w aplikacji Discreet 3D Studio Max.

Image Model Optimizer generuje modele VRML, które mogą być odczytane przez dowolną przeglądarkę VRML albo zwykły 'browser' zaopatrzony w odpowiedni plugin (np. proponowany przez firmę Cortona Web). Konwersja złożonych modeli 3D polega na usunięciu większości poligonów i zmniejszeniu rozdzielczości tekstur, a większość tych operacji jest wykonywana automatycznie, z domyślnie określonym rozmiarem pliku docelowego. Użytkownik posiada jednak ręczną kontrolę nad procesem i może np. nie obniżać rozdzielczości w wybranych obszarach obiektu.

Aplikacja przystosowana jest do pracy z pakietem Internet Scene Assembler oferowanym przez ParallelGraphics, który pozwala na tworzenie animacji i interaktywnych obiektów wewnątrz modeli 3D i scen je otaczających. Image Model Optimizer kosztuje 999 USD.

www.parallelgraphics.com


Zobacz również