Optymistyczni menedżerowie

Ponad połowa europejskich menedżerów uważa, że za rok sytuacja ekonomiczna ich firm się poprawi, chociaż 48% nie zamierza zwiększać liczby swoich pracowników - wynika z tegorocznej edycji UPS Europe Business Monitor.

51% ankietowanych menedżerów przewiduje, że za 12 miesięcy sytuacja ich firm będzie lepsza niż teraz. Najbardziej optymistyczni są przedstawiciele kadry kierowniczej z Holandii (58%), z Wielkiej Brytanii (55%), Włoch (54%) i Hiszpanii (54%). Są to wyniki podobne do zeszłorocznych.

48% respondentów nie przewiduje zwiększenia zatrudnienia w najbliższym roku, tylko co czwarty planuje zatrudnić nowe osoby.

W ciągu najbliższych trzech lat, zdaniem ankietowanych menedżerów, wśród krajów europejskich najszybciej będzie rozwijała się Polska (45% wskazań), Czechy (27%), Węgry (18%), Rumunia (10%), Słowacja (7%) i Federacja Rosyjska (7%).

Przedstawiciele kadry menedżerskiej na ogół nie obawiają się rozszerzenia Unii Europejskiej. Zdaniem 36% nie należy ograniczać przyszłej ekspansji UE. Według jednej piątej ankietowanych, Unia nie powinna już przyjmować nowych państw pod swoje skrzydła.

Jest to już piętnasta edycja badania UPS Europe Business Monitor. Ankietę przeprowadzono wśród 1459 menedżerów z największych firm z Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.


Zobacz również